Puchar Kontynentalny w Iron Mountain: Zwycięstwo Domena Prevca!

przez Martyna Okrzesik

Nadszedł czas na drugi w dniu dzisiejszym konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Podsumowanie pierwszych zawodów możecie przeczytać tutaj. Na starcie ponownie stawiło się 36 zawodników, w tym sześciu reprezentantów Polski. Panowały bardzo wietrzne warunki i wielu skoczków zostało kilka razy ściągniętych z belki. Zarządzano także krótkie przerwy w trakcie zawodów.

Pine Iron Mountain (HS133)

Konkurs

Reprezentant Niemiec Philipp Raimund prowadził po pierwszej serii po najdłuższym skoku na 133 metry. Pół metra bliżej wylądował najlepszy z Polaków – Jakub Wolny, który uplasował się tuż za Raimundem. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Norwega Joacima Oedegaarda Bjoerenga (125,5m). Za czołową trójką znalazł się Słoweniec Zak Mogel (130m), a piąty wynik uzyskał Austriak Michael Hayboeck (123,5m).

W czołowej dziesiątce na ósmej pozycji mogliśmy zobaczyć Andrzeja Stękałę, dzięki próbie na 124 metr. Natomiast na trzynastej lokacie znalazł się Kacper Juroszek (117m). Dwudziesta pozycja należała do Klemensa Murańki (120,5m), a dwudziesty szósty był Aleksander Zniszczoł (108m). W rezultacie próba awansu do drugiej serii nie powiodła się jedynie sklasyfikowanemu na trzydziestej pierwszej pozycji Maciejowi Kotowi (101m)

Pierwszą serię rozegrano z 14. platformy startowej.

Zwycięzcą drugiego konkursu w Iron Mountain ostatecznie został Domen Prevc po skoku na 132 metry. Słoweniec awansował z 11. pozycji. Natomiast prowadzący po pierwszej serii Niemiec Philipp Raimund (122m) zakończył zmagania na drugiej pozycji. Podium uzupełnił zwycięzca pierwszego konkursu Słoweniec Ziga Jelar (131,5m). Tuż za podium sklasyfikowany został Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng (122m) przed Austriakiem Michaelem Hayboeckiem (120,5m).

Niestety, podobnie jak w przypadku Kacpra Juroszka w pierwszym konkursie, Jakubowi Wolnemu nie udało się utrzymać wysokiej pozycji. W rezultacie Wolny po skoku na 118 metrów zakończył konkurs na siódmym miejscu. Oprócz tego w pierwszej dziesiątce znalazł się dziewiąty Andrzej Stękała (121,5m) ex aequo ze Słoweńcem Anze Semenicem (127m). Kacper Juroszek (120,5m) uplasował się na dwunastej pozycji, a Klemens Murańka (110m) utrzymał 20 lokatę. Aleksander Zniszczoł sklasyfikowany został na 26. pozycji.

Drugą serię przeprowadzono z 14. belki startowej.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać