IO w Pekinie: Wiatr przeciwnikiem dla skoczkiń

przez Stylowo z Telemarkiem

We wczorajszy poranek panie rozgrywały pierwsze treningi na olimpijskim obiekcie. Na starcie dzisiejszych sesji treningowych jest 40. zawodniczek. Pierwszy dzień treningów przyniósł dobre rezultaty dla Sary Takanashi czy też Niki Kriznar.

Pierwsza sesja treningowa

Najlepszą zawodniczką w pierwszej serii treningowej okazała się reprezentantka Niemiec Katharina Althaus, która poszybowała na 104,5 metra! Za Niemką uplasowały się dwie Słowenki – Ursa Bogataj (101,5 m) i Nika Kriznar (100 m).

Pierwsza runda treningowa rozgrywała się od 15. belki startowej, aczkolwiek po skoku Karoliny Indrackovej (90,5 m) jury zadecydowało o obniżeniu belki do 13. stopnia. Następną zmianą było obniżenie do 11. platformy startowej po skoku Aleksandry Kustovej (85,5 m).

Podczas pierwszej sesji skoczkiniom towarzyszyły niesprzyjające warunki, z czego natomiast dochodziło do małych opóźnień.

Polskie zawodniczki zakończyły trening z rezultatami: 31. miejsce – Nicole Konderla (76 m) i 34. miejsce – Kinga Rajda (77 m). Swoje pierwsze skoki oddała Lisa Eder (81,5 m; 11. miejsce), która zastępuje w Pekinie Maritę Kramer. Do skoków nie podeszły następujące skoczkinie: Sophie Sorschag oraz Irina Avvakumova.

Druga sesja treningowa

Kolejny trening rozpoczęto z 11. belki. Od samego początku na skoczni nie sprzyjały dobre warunki. Od ciągłego wiatru pod narty zaczęło również podwiewać w plecy.

W finalnym rezultacie najlepszą okazała się Ursa Bogataj (102 m). Natomiast za Słowenką uplasowała się Yuki Ito (100 m) oraz jej koleżanka – Nika Kriznar (98 m). Dobre skoki prezentowała również Szwedka Frida Westman (98,5 m).

Nasze zawodniczki zakończyły trening na ex-aequo ostatnim 28. miejscu razem z dziesięcioma zawodniczkami. Tym razem skoki odpuściła już trójka skoczkiń: Sophie Sorschag, Irina Avvakumova oraz zwyciężczyni poprzedniej sesji – Katharina Althaus.

Chwilę po zakończeniu dowiedzieliśmy się, że trzecia sesja treningowa została odwołana z powodów warunków panujących na skoczni.

Sesja treningowa kobiet 03.02.2022

Sesja treningowa mężczyzn 03.02.2022

Na zakończenie zapraszamy na naszego Twittera, gdzie dowiecie się więcej o zawodach na Igrzyskach Olimpijskich! Nasze inne social media: Instagram i Facebook.

Źródło informacji & grafiki: własne; Michał Chmielewski

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać