Juniorskie Mistrzostwa Ukrainy: Podwójne złoto Pylypchuk, Chebolda i Tsvyetkov zwyciężyli wśród juniorów

przez Stylowo z Telemarkiem

W dniach 11-12 stycznia br. rozegrane zostały Juniorskie Mistrzostwa Ukrainy w Worochcie. Rywalizowano zarówno na skoczni K75, jak i na K90. Wśród juniorów, na obu obiektach, zwyciężyli kolejno Iiia Chebolda (2007r.) i Denys Tsvyetkov (2004r.). Wśród juniorek aż dwukrotnie triumfowała Tetyana Pylypchuk (2004r.).

Mistrzostwa Ukrainy
Na podium Tsvyetkov, na drugim stopniu Smyk, a trzecim Chebolda fot. socfws

Pierwszy dzień zawodów

Mistrzostwa Ukrainy rozpoczęły się od rywalizacji na skoczni średniej o rozmiarze K75 (HS83). W konkursie juniorów, po oddaniu dwóch skoków na tą samą odległość – 78 metrów, zwyciężył 15-letni Iliia Chebolda. 18-letni Denys Tsvyetkov oddał skoki na odległość 76 i 77 metrów, w konsekwencji czego zdobył srebrny medal. Natomiast brąz wywalczył z kolei 16-latek Vladyslav Druchkiv (74,5m i 76m).

Denys Tsvyetkov, fot. Dominika Śmiech

Na starcie konkursu juniorek, na obiekcie średnim, stawiło się 5 zawodniczek. Tetyana Pylypchuk po wyrównanej walce z Zhanną Hlukhovą wywalczyła złoto. Brąz trafił w ręce Daryany Ilchuk, wyprzedzającej Khrystynę Hlukhovą i Maryanę Onufrak.

Mistrzostwa Ukrainy
Pełne wyniki konkurs juniorów K75
Pełne wyniki konkurs juniorek K75

Drugi dzień zawodów

Podczas drugiego dnia rywalizacji o medale Mistrzostw Ukrainy rywalizowano na skoczni normalnej o rozmiarze K90 (HS100). Dość pewne zwycięstwo odniósł Denys Tsvyetkov, skacząc dwa razy na 87 metr. Po medal sięgnął również Mykola Smyk, który dzień wcześniej był dopiero piąty. Brąz wyskakał sobie Iliia Chebolda.

Mistrzostwa Ukrainy
Pełne wyniki konkurs juniorów K90

Do rywalizacji kobiet na skoczni normalnej przystąpiły zaledwie 3 zawodniczki. Uplasowały się one odpowiednio w kolejności medalowej: pierwsza Tetyana Pylypchuk skacząc 69 i 74,5 metra, druga Daryana Ilchuk po skokach na 62,5 i 64 metry, a także Zhanna Hlukhova, której rezultaty wynosiły 62 metry i 64,5 metra.

Mistrzostwa Ukrainy
Pełne wyniki konkurs juniorek K90

Na koniec zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych, takich jak: InstagramTwitter oraz Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać