Kombinacja norweska – Puchar Kontynentalny w Lillehammer

przez Martyna Okrzesik

Za nami weekend w Lillehammer (HS98) z Pucharem Kontynentalnym kobiet. Reprezentantka Norwegii – Gyda Westvold Hansen – ponownie pokazała, że jest w świetnej formie. Tydzień temu dwukrotnie zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata. Tym razem odniosła podwójny triumf w rywalizacji COC. Dodatkowo miłym zaskoczeniem okazał się występ Polki w zmaganiach międzynarodowych. W rezultacie w zmaganiach mogliśmy obejrzeć Joannę Kil, która po 3 latach wróciła do rywalizacji drugoligowej.

Gyda Westvold Hansen, fot. NTB

Piątek

Po serii skoków na czele rywalizacji znalazła się Norweżka Gyda Westvold Hansen. Zawodniczka osiągnęła najdłuższą odległość 97 metrów. Natomiast na drugiej pozycji znalazła się Niemka Anne Haeckel (92,5m), tym samym wyprzedzając trzecią Austriaczkę Annalenę Slamik (89m). Tuż za czołową trójką uplasowała się Norweżka Ida Marie Hagen (90m) oraz Francuzka Lena Brocard (89m). W rezultacie po skokach Joanna Kil (79,5m) uplasowała się na 8. miejscu.

Jeśli chodzi o bieg, to ponownie Gyda Westvold Hansen nie miała sobie równych. W efekcie Norweżka dobiegła do mety z czasem 14:48.2. Na drugą pozycję awansowała jej rodaczka – Ida Marie Hagen (+1:38.9). Natomiast trzecią pozycję objęła Lena Brocard (+2:27.3). Tuż za czołową trójką sklasyfikowana została Norweżka Marte Leinan Lund (+3:03.9), a Annalena Slamik (+3:10.3) spadła na 5. lokatę. Na szóstej pozycji znalazła się Włoszka Daniela Dejori (+3:58.7). Jeśli chodzi o Joannę Kil (+5:18.1), to zakończyła ona zmagania na 13. miejscu.

Sobota

Sobotni poranek ponownie rozpoczęto od serii skoków. Również wtedy Gyda Westvold Hansen pokazała, że jest w dobrej formie. Norweżka poszybowała na odległość 92,5 metra. Tuż za jej plecami uplasowała się Niemka Anne Haeckel (90,5m). Natomiast trzeci rezultat uzyskała Annalena Slamik (90,5m). Za czołową trójką sklasyfikowano Idę Marie Hagen (89m) oraz Claudię Purker (85,5m). Szóstą pozycję objęła Lena Brocard (82,5m), tym samym wyprzedzając Joannę Kil (78,5m).

Ostatecznie po biegu na 5km, Gyda Westvold Hansen mogła już cieszyć się ze swojego kolejnego zwycięstwa. Norweżka dobiegła do mety z czasem 14:57.0, co dało jej pewną wygraną. Ponownie na drugim stopniu podium uplasowała się jej rodaczka – Ida Marie Hagen (+1:26.0). Natomiast trzeci wynik uzyskała Amerykanka, Annika Malacinski (+3:09.5). Tuż za czołową trójką znalazła się Austriaczka Claudia Purker (+3:12.2) oraz Niemka Sophie Maurus (+3:21.9). Włoszka Daniela Dejori (+3:24.4) zajęła szóste miejsce. W rezultacie Joanna Kil (+3:50.4) utrzymała swoją siódmą lokatę.

Nie wystartowały: Greta Pinzani, Marte Leinan Lund, Lisa Hirner, Kjersti Graesli, Lena Brocard, Annalena Slamik oraz Anne Haeckel.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać