Koniec kariery Dominika Petera!

przez Szymon Kołtun

W wieku 22 lat na kołek narty odwiesza Dominik Peter. Szwajcar po wielomiesięcznym rozbracie ze skokami postanowił na dobre rozstać się z dyscypliną. Za taką decyzją skoczka stoją m.in. problemy z odżywianiem.

Dominik Peter, źródło: Instagram/@dominikpeter_

Koniec kariery Dominika Petera

W czwartek na swoim profilu na Instagramie Dominik Peter przekazał swoim fanom wiadomość o zakończeniu sportowej kariery. -,,Dziękuję wam, skoki narciarskie! Dałyście mi wiele!” – przekazał zwięźle Szwajcar. Przypomnijmy, iż nie sposób było go dostrzec tej zimy na światowych skoczniach, gdyż w październiku ubiegłego roku Peter zawiesił swoją karierę. Wówczas, jako powody takiego stanu rzeczy wskazywał na problemy żywieniowe.  ,,Ważne jest dla mnie, aby pozwolić sobie na wystarczająco dużo czasu w tym procesie. W efekcie będę mógł ponownie utrzymać zdrowe relacje z jedzeniem” – przekazał przed kilkoma miesiącami dla rjb.ch.

ZOBACZ TEŻ: DOMINIK PETER ZAWIESZA KARIERĘ

Przebieg kariery

Decyzja młodego skoczka zważywszy na okoliczności, nie jest zaskoczeniem, lecz może dziwić nieco fakt, że do załamania jego kariery doszło po najlepszym jej okresie. Ostatni start w Pucharze Świata albowiem Dominik zakończył na najwyższym w karierze 7. miejscu, a doszło do tego 18 lutego 2023 roku w Rasnovie. Ogółem sezon 2022/2023 zakończył na najwyższej 45. pozycji w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 44 punktów. Szwajcar otrzymał także nominację na Mistrzostwa Świata w Planicy, aczkolwiek przegrał wewnętrzną rywalizację o miejsce w składzie, a następnie przedwcześnie zakończył swoje starty w sezonie.

Dominik Peter swoją przygodę z Pucharem Świata rozpoczął 12 stycznia 2019 roku zawodami w Predazzo. Na swoje pierwsze punkty musiał poczekać do początku kolejnej kampanii, kiedy w Ruce zajął 26. miejsce. Wziął udział w Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie w 2021 roku, a także Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022. Wszystkie indywidualne konkursy podczas wspomnianych imprez kończył w czwartej dziesiątce, zaś drużynowo przyczynił się kolejno do 7. i 8. lokaty.

Jego prawdopodobnie największym sukcesem był brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów z Lahti z 2021 roku, kiedy to Peter prowadził nawet po pierwszej serii. Rekord życiowy ustanowił w Planicy w 2019 roku i wynosił 211 metrów.

Dominik Peter, źródło: Instagram/ @dominikpeter

Z mediów społecznościowych 22-latka można wywnioskować, że teraz odda się on pracy policjanta.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: Instagram/ @dominikpeter, fis-ski.com

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać