Raw Air w Vikersund: Pogoda storpedowała rywalizację pań!

przez Szymon Kołtun

W sobotni poranek panie miały przystąpić do pierwszego w historii Pucharu Świata konkursu lotów narciarskich kobiet. Zmagania w Vikersund z udziałem 17 zawodniczek są zarazem oczywiście zaliczane do klasyfikacji turnieju Raw Air. Znak zapytania dotyczący dzisiejszej rywalizacji pojawiał się natomiast przy pogodzie panującej dziś na Vikersundbakken (K-200, HS-240).

Vikersund Skiflygingsbakke K200 HS240
Vikersund Skiflygingsbakke K200 HS240 źródło: skisprungschanzen.com

ZOBACZ TEŻ: RAW AIR W VIKERSUND: SILJE OPSETH NAJDALEJ NA TRENINGACH

Seria próbna

Uwertura do dzisiejszego konkursu lotów kobiet miała rozpocząć się o 9:15, lecz szyki pokrzyżowała organizatorom pogoda. Prognozy meteorologów mówiące o bardzo silnych podmuchach wiatru, a także opadach deszczu ze śniegiem znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Pierwsza seria konkursowa

Również ta część zmagań nie wystartowała zgodnie z planem, gdyż organizatorzy stosunkowo wcześnie poinformowali o jej przesunięciu na 10:30. W międzyczasie miało się odbyć spotkanie jury. Podczas niego podjęto ostateczną decyzję o odwołaniu dzisiejszego konkursu.

Na razie nie wiadomo, czy organizatorzy zdecydują się na uzupełnienie planu i rozegranie jutro dwóch konkursów.

Pierwotny harmonogram Raw Air w Vikersund

Plan zawodów, fot. tripadvisor.dk

Raw Air 2024

Przed ostatnim dniem rywalizacji w norweskim cyklu na prowadzeniu znajduje się Eirin Maria Kvandal (1359.2 pkt) przed Evą Pinkelnig (1305.7 pkt) oraz Niką Prevc (1275.5 pkt).

ZOBACZ PEŁNĄ KLASYFIKACJĘ

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: fis-ski.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać