Letnie GP w Wiśle: Ursa Bogataj triumfatorką konkursu!

przez Magdalena Rutkowska

Za nami pierwszy konkurs indywidualny pań Letniego Grand Prix w Wiśle. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak poradziły sobie Polki i, które zawodniczki uplasowały się na najwyższych pozycjach, zapraszamy do lektury!

Skocznia w Wiśle Malince, fot. Martyna Okrzesik

Przed rozpoczęciem pierwszej serii konkursowej jak zwykle odbyła się seria próbna. Wzięły w niej udział 32 zawodniczki, ponieważ Czeszka Karolina Indrackova nie pojawiła się na starcie. Najlepszy wynik uzyskała Ursa Bogataj skacząc na 123 metr a zaraz za nią uplasowała się Marita Kramer z odległością 113.5 metra. Trzecie miejsce również zajęła Austriaczka, Chiara Kreuzer. Jeśli chodzi o pozycje Polek, Nicole Konderla uzyskała odległość 96.5 metra co dało jej 24 pozycję. Natomiast kolejna z naszych zawodniczek- Kinga Rajda po 91,5 metrowym skoku ukończyła ostatnią przed konkursową próbę na 26 miejscu.

Pierwsza seria

Na starcie pierwszej serii konkursowej stawiły się 32 zawodniczki, ponieważ czeszka Karolina Indrackova ponownie nie skakała. Zawody rozpoczęły się punktualnie a najlepsza okazała się zdobywczyni kryształowej kuli w minionym sezonie -Marita Kramer skacząc na 119 metrów. Swoją dobrą formę pokazała także Francuska Josephine Pagnier, która wylądowała na 125 metrze. Tracąc zaledwie 0,4 punktu do reprezentantki Francji, na trzecim miejscu uplasowała się Ursa Bogataj(121,5m). W stosunku do serii próbnej Nicole Konderla poprawiła swoją pozycję o 4 miejsca(102m) a Kinga Rajda oddała skok na długość 86 metrów, co dało jej 26 miejsce po pierwszej serii.

Druga seria

Drugą serię konkursu obie nasze reprezentantki ukończyły na nieco wyższych miejscach. Lepsza okazała się Konderla, która skończyła zawody na 18. miejscu, uzyskując 100.5 metra. Kinga Rajda skacząc 113.5 metra wylądowała na 23. pozycji. Sobotni konkurs wygrała mistrzyni olimpijska Ursa Bogataj oddając skok na długość 118.5 metra. Drugie miejsce, tracąc do rywalki tylko 0,1 punktu, zajęła Marita Kramer(118m). Do czołówki konkursu dołączyła 4. po pierwszej serii Słowenka Nika Kriznar plasując się na ostatnim stopniu podium.

Jeśli chcecie być na bieżąco w świecie skoków, zostańcie z nami! Zapraszamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych takich jak: Instagram, Twitter i Facebook.

Źródła informacji: informacje własne
Źródła grafiki: Martyna Okrzesik , Instagram: @/sloskinordicteam