Letnie GP w Wiśle: Prolog dla Marity Kramer!

przez Stylowo z Telemarkiem

Pierwszy dzień zmagań Letniego Grand Prix rozpoczęliśmy od treningu oraz prologu kobiet. Do rywalizacji przystąpiło 33 zawodniczek. Wyjątkiem była druga seria treningowa, gdzie na starcie nie pojawiła się Czeszka Karolina Indrackova. W prologu natomiast z powodu dyskwalifikacji nie wystąpiły Taja Bodlaj, Vanessa Moharitsch, Karoline Roestad oraz Kinga Rajda.

Skocznia im. Adama Małysza we Wiśle fot. Martyna Okrzesik
Skocznia im. Adama Małysza we Wiśle fot. Martyna Okrzesik

Pierwszy trening

Najlepsze w pierwszym treningu okazały się Ursa Bogataj (121 m) oraz Josephine Pagnier (120,5 m). Ex aequo zajęły pierwsze miejsce uzyskując noty 75,1 pkt. Na trzeciej pozycji uplasowała się Marita Kramer (117,5 m) . Dodatkowo na 9. miejscu znalazła się Nicole Konderla z odległością 111,5 metra. Natomiast Kinga Rajda z odległością 104,5 metra zajęła 18. pozycje.

Drugi trening

Ursa Bogataj oddała niesamowity skok na odległość 124,5 metrów, w wyniku czego ponownie wygrała trening. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z drużyny Nika Kriznar ze skokiem na 119 metr. Trzecia natomiast uplasowała się Niemka Katharina Althaus z odległością 120 metrów.

Drugi trening okazał się już trochę gorszy dla Polek, ponieważ żadna nie znalazła się w czołowej dziesiątce. Kinga Rajda (98,5 metra) uplasowała się na 15. pozycji, natomiast Nicole Konderla (99 m) na 18.

Prolog

Zwyciężczynią prologu po fenomenalnym skoku na odległość 130,5 metra została zdobywczyni Kryształowej Kuli w sezonie 2021/2022 Marita Kramer. Tuż za nią uplasowała się zwyciężczyni poprzedzającego prolog treningu Ursa Bogataj (126,5 m). Trzecie miejsce zajęła Francuzka Josephine Pagnier (119 m).

Nicole Konderla uplasowała się w drugiej dziesiątce na 13. pozycji, natomiast Kinga Rajda została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon. Jednakże ze względu na liczbę zawodniczek Polka wystąpi w jutrzejszym konkursie.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter, Facebook i Instagram, gdzie będziecie mogli śledzić relacje z trwającego LGP we Wiśle oraz innych zawodów.

Źródła informacji: własne
Źródła grafiki: Martyna Okrzesik
0 komentarzy
1

Może ci się spodobać