Letnie Mistrzostwa Polski Mężczyzn: Piotr Żyła ze złotym medalem!

przez Vivienne Stycz

W oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu zimowego, możemy obserwować zmagania naszych reprezentów na mistrzostwach polski w Zakopanem na Średniej Krokwi.

Średnia Krokiew HS-105

W serii treningowej najdłuższy skok oddał Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra), skacząc 99,5 m, za nim znaleźli się Patrik Vitez (Słowenia) ex aequo z Jakubem Wolnym (LKS Klimczok Bystra).

Dokładnie o godzinie 18:45 rozpoczęliśmy kwalifikacje mężczyzn w których wystartowało 59 zawodników, ponieważ Bartłomiej Grzebień (AZS Zakopane) został zdyskwalifikowany. Najlepsi okazali się Paweł Wąsek (WSS Wisła) i Piotr Żyła (WSS Wisła) oboje skoczyli 101 m i zajęli pierwszą lokatę, kolejne miejsce zajął Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane).

Pierwsza seria konkursowa została przeprowadzona z 18 belki startowej. Na półmetku zawodów prowadził Piotr Żyła (WSS Wisła), skacząc 103,5 m, na drugim i trzecim miejscu znaleźli się Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane) i Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane) , oddając skoki kolejno na 102 i 100 m.

Kilka chwil później mogliśmy obserwować serię finałową. Oficjalnie Letnim Mistrzem Polski został Piotr Żyła (WSS Wisła), który oddał wyśmienity skok 106 m. Podium uzupełnili Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane), skacząc 102 m i Tomasz Pilch (WSS Wisła) ex aequo z Dawidem Kubackim (TS Wisła Zakopane). Tomasz Pilch oddał rewelacyjny skok na 106,5 m tym samym wyrównując letni rekord skoczni.

Wszystkim zawodnikom ogromnie gratulujemy, a już dziś zapraszamy serdecznie do śledzenia jutrzejszych zawodów drużynowych!