Zbiór newsów z tygodnia (18-24.10.2021)

przez Zofia Hunkiewicz

Mistrzostwa Japonii

Niedawno odbyły się krajowe zawody w japońskim Sapporo. Na normalnej skoczni u panów ze znaczną przewagą triumfował Ryoyu Kobayashi. Podium dopełnili Keiichi Sato i Junshiro Kobayashi. Ciekawostką jest to, że 22. pozycję zajął Noriaki Kasai, który zapowiada chęć wzięcia udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. U pań z kolei konkurs wygrała Sara Takanashi, a podium dopełniły Nozomi Maruyama i Yuki Ito. Na dużej skoczni Ryoyu Kobayashi także okazał się najlepszy. Zaraz za nim stanął Yukiya Sato i ponownie Junshiro Kobayashi. Podczas drugich zawodów na większym obiekcie Sara Takanashi ponownie zdeklasowała inne zawodniczki. Drugie miejsce zajęła Yuki Ito, a trzecie Yuka Kobayashi.

Mistrzostwa Niemiec

W tym tygodniu odbyły się nie tylko zawody w Japonii, ale i niemieckim Oberhofie. Na Rennsteig-Schanze najwyższą lokatę osiągnął Karl Geiger. Tuż za nim stanęli Stephan Leyhe i Constantin Schmid. Z kolei u pań z dość dużą przewagą zwyciężyła Katharina Althaus. Juliane Seyfarth i Selina Freitag dopełniły podium.

Przyszłość Richarda Freitaga

Znany i lubiany Niemiec na łamach internetu w wywiadzie z portalem Saechsische wyznał, że czuje iż stoi na uboczu i nie ułatwia mu to mobilizacji do ciężkiej pracy. Jednakże Freiteg wciąż chce podejmować próbę powrotu do kadry A i ma nadzieję, że wróci mu automatyzm. W ostatnich zawodach krajowych zawodnik osiągnął 15. lokatę. Nam nie pozostało nic innego niż trzymać kciuki za skoczka.

Braathen zostaje w Norweskim Związku Narciarskim

Od jakiegoś czasu w świecie skoków wrzało odnośnie przyszłości norweskich zawodników. Wszystko za sprawą Clasa Brede’a Braathena, któremu zarzucano przekazywanie błędnych informacji odnośnie stanu zdrowia Daniela Andre Tande, bądź konfrontacyjną postawę. Norweg jednak nie dał o sobie zapomnieć i w tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że podpisał czteroletnią umowę i został nowym menadżerem reprezentacji.

źródło grafiki – Mainchi shimbun, instagram – karl.geiger, freitag.richard
źródło informacji – tvpsport, własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać