Zbiór newsów z tygodnia (11-17.10.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Mistrzostwa kraju bez kibiców

Średnia Krokiew, Zakopane » Skocznie Narciarskie Archiwum »  skisprungschanzen.com

Lipcowe mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w warunkach letnich, które w pierwotnym terminie odwołano z powodu zbyt silnego wiatru, miały zostać przeprowadzone bez udziału publiczności. Nie inaczej będzie pod koniec października, na kiedy wyznaczono nowy termin wydarzenia. Decyzja ma związek z tegorocznymi pracami wykończeniowymi podtatrzańskiego kompleksu i brakiem przestrzeni niezbędnej do bezpiecznego wpuszczenia sympatyków skoków narciarskich pod 105-metrowy obiekt, będący areną zmagań zamykających sezon letni w Polsce. Na 28 października zaplanowano rywalizację indywidualną kobiet i mężczyzn, natomiast dzień później poznamy najlepszą drużynę w kraju. Transmisję z obu dni zapowiedziała Telewizja Polska.

Maren Lundby podejmie próbę startu w sezonie 2021/2022

Maren Lundby: dorastałam, oglądając Małysza w telewizji. Dokonanie tego, co  on, było spełnieniem marzeń [WYWIAD] (TVPSPORT.PL) (sport.tvp.pl)

Przeciążenie stóp spowodowało, iż aktualna mistrzyni olimpijska w skokach narciarskich musiała wycofać się z norweskiej edycji Tańca z Gwiazdami. Maren Lundby, która niedawno zapowiedziała rezygnację z igrzysk w Pekinie, teraz zamierza skupić się na powrocie na rozbieg. Skoczkini nawet przez dwa tygodnie może poruszać się przy pomocy kul ortopedycznych, aby złagodzić kontuzję powstałą podczas tanecznych treningów. Następnym krokiem będzie wznowienie pełnej aktywności. – Nie będzie to miało na mnie większego wpływu – uspokaja w rozmowie z Verdens Gang. Czy wcześniejsze opuszczenie programu wpływa na zimowe plany skoczkini, która niedawno zapowiedziała opuszczenie cyklu Pucharu Świata w sezonie olimpijskim? – Jest to mało prawdopodobne, ale niczego nie można wykluczyć. Zostawiam sobie otwarte drzwi – nie ukrywa 27-latka na łamach vg.no.

Austriackie mistrzostwa kraju

Skocznia Bergisel - najwyższy budynek Tyrolu - Newsweek.pl - Newsweek.pl

Austriacy mają za sobą pierwszą część tegorocznej edycji krajowego czempionatu. W sobotę odbyły się zawody indywidualne na 115-metrowym obiekcie w Stams, podczas których złote medale zdobyli Daniela Iraschko-Stolz i Daniel Huber. Choć Brunnental Schanze (HS115) w Stams w myśl przepisów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) jest kwalifikowana do grona dużych obiektów, tym razem Austriacy wyłonili na niej mistrzów kraju na skoczni normalnej. Drugą częścią zmagań będzie niedzielna rywalizacja indywidualna na Bergisel (HS128) w Innsbrucku. W starciu mężczyzn najlepszy okazał się Daniel Huber. 28-latek prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 112,5 metra. W drugiej oddał równie długi skok, co zapewniło mu drugie w karierze złoto mistrzostw Austrii. Pierwsze zdobył w 2018 roku, kiedy nie miał równych sobie na dużej skoczni w Bischofshofen. Drugie miejsce, ze stratą 4,6 pkt, wywalczył Jan Hoerl (107,5 oraz 111,5 metra). Skład podium uzupełnił Markus Schiffner (110,5 oraz 112 metrów). W kategorii kobiet równych sobie nie miała Daniela Iraschko-Stolz. Blisko 38-letnia sportsmenka wykorzystała nieobecność trio z regionu Salzburga – Marity Kramer, Lisy Eder i Chiary Kreuzer – i obroniła tytuł sprzed roku. Jej wyniki to 104,5 oraz 106 metrów. Kolejno srebro i brąz – podobnie jak w 2020 roku w Eisenerz – zdobyły Eva Pinkelnig i Sophie Sorschag.

źródło grafiki: skisprungschanzen.pl, neewsweek.pl, tvpsport.pl

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać