Letnie Mistrzostwa Polski w Zakopanem: Wygrana TS Wisła Zakopane!

przez Vivienne Stycz

Środa, połowa października, a kibice skoków narciarskich przeżywają kolejne emocje. Na Średniej Krokwi rozegrany został konkurs drużynowy. Jeśli wczoraj przegapiliście konkurs indywidualny, to zachęcamy do kliknięcia tutaj, gdzie opisywałyśmy wczorajsze zmagania. A teraz serdecznie zapraszamy do podsumowania już dzisiejszych zawodów Letnich Mistrzostw Polski.

Seria Próbna

Niestety przez bardzo silny wiatr niepozwalający zawodnikom oddać skoki, seria próbna została odwołana. Skoczyć zdążyło tylko kilku zawodników. Najdłuższy skok oddał Aleksander Zniszczoł (103 m).

Konkurs

O godzinie 11:00 rozpoczęliśmy pierwszą serię konkursową. Na stracie pojawiło się 17 drużyn.
Pierwsza seria trochę się przeciągała przez wiatr, ale na szczęcie udało się ją przeprowadzić w całości. Wyniki w połowie rywalizacji prezentowały się w następujący sposób na pierwszym miejscu znajdował się klub TS Wisła Zakopane I, drugą i trzecią lokatę wywalczyli kolejno Wiślańskie St. Sportowe oraz ZAS Zakopane.

Kilka minut przerwy i powróciliśmy do rywalizacji, aby rozstrzygnąć, której drużynie uda się wygrać. W międzyczasie Aleksander Zniszczoł oddał rewelacyjny skok na 109 m, dzięki czemu pobił rekord Średniej Krokwi. I tym razem wiatr nie dał o sobie zapomnieć, zawodnicy byli kilka razy ściągani z belki, jednakże i tym razem udało się doprowadzić serię finałową do końca.
Klub TS Wisła Zakopane (Łukasz Łukaszczyk, Adam Niżnik, Klemens Murańka, Dawid Kubacki) nie dał wyrwać sobie wygranej, i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Wiślańskiego St. Sportowego I (Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Piotr Żyła). Na najniższym stopniu podium uplasowali się AZS Zakopane (Tymoteusz Amilkiewicz, Andrzej Stękała, Marcin Wróbel, Maciej Kot).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać