LGP w Hinzenbach: Zwycięstwo Kubackiego!

przez Stylowo z Telemarkiem

Za nami kolejne zmagania z cyklu Letniego Grand Prix. Pięćdziesięciu skoczków rywalizowało dzisiaj w austriackim Hinzenbach w konkursie indywidualnym oraz w poprzedzającej go serii próbnej. Kto został nowym liderem LGP? Jak spisali się Polacy po udanych kwalifikacjach Kubackiego? Na te pytania odpowiedź poznacie w dzisiejszym artykule.

Hinzenbach HS 90 m

Seria próbna

Niedzielna rywalizacja Letniego Grand Prix w Hinzenbach rozpoczęła się z 9. belki startowej. W wyniku ciągłych zmian podmuchów wiatru dochodziło do korekt długości rozbiegu. W efekcie znacząco wpływało to na odległości uzyskiwane przez zawodników. Serię próbną zwyciężył Austriak Manuel Fettner po udanym skoku na odległość 91,5 metra. Tuż za nim uplasował się triumfator sobotnich kwalifikacji Dawid Kubacki (89m). Natomiast trzecie miejsce zajął Jan Hoerl (91m). Dodatkowo ex aequo na piątej pozycji znaleźli się Paweł Wąsek (87m) oraz Kamil Stoch (84m).

Wyniki pozostałych Polaków:
12. Kacper Juroszek – 86m
13. Jakub Wolny – 87,5m
18. Piotr Żyła – 83,5m
31. Stefan Hula – 82m

Pierwsza seria

Podczas pierwszej serii konkursu wiatr nadal nie był sprzymierzeńcem zawodników. Zważywszy na to, różnice w punktach odejmowanych za wiatr obejmowały szeroki zakres. Ponadto Emanuel Schmid został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon. Liderem na półmetku został Dawid Kubacki po fenomenalnym skoku na 94 metr. Należy pamiętać, że Polak oddał swój skok ze skróconego rozbiegu. Drugie miejsce, ze stratą 9,2 punktu, zajął Anze Lanisek. Dodatkowo na trzeciej pozycji uplasował się Paweł Wąsek. Tuż za czołową dziesiątką na 11. miejscu znalazł się Kacper Juroszek (88m). Podczas skoku Kamila Stocha (84,5m) oraz Jakuba Wolnego (86m) doszło do wypięcia wiązadeł, jednakże zawodnikom nic się nie stało.

16. Kamil Stoch – 84,5m
18. Stefan Hula – 87,5m
23. Piotr Żyła – 84m
24. Jakub Wolny – 86m

Druga seria

Drugą serię rozpoczął Eetu Nousiainen skacząc z 7. belki startowej. Ponadto do grona zdyskwalifikowanych dołączyli: Janni Reisenauer oraz Kamil Stoch, którzy zostali zdyskwalifikowani za nieprawidłowe kombinezony.

Zwycięzcą został lider na półmetku Dawid Kubacki (93,5m). Na drugiej pozycji uplasował się Słoweniec Anze Lanisek (88,5m). Natomiast trzecie miejsce zajął zwycięzca serii próbnej Manuel Fettner (92,5m). W czołowej dziesiątce znaleźli się również Paweł Wąsek (87m) oraz Kacper Juroszek (90m). Dawid Kubacki wyprzedził Kamila Stocha w klasyfikacji LGP, zostając tym samym nowym liderem.