Zaskakująca „emerytura” i nowe miejsce na mapie Pucharu Świata – Newsy

przez Magdalena Rutkowska

Koniec tygodnia oznacza tylko jedno – kolejny zbiór najciekawszych informacji ze świata skoków na naszej stronie! W ciągu ostatnich dni mogliśmy usłyszeć o pewnych wydarzeniach, które poruszyły całą społeczność zainteresowaną dyscypliną zarówno kibiców, jak i zawodników. Jeśli jesteście ciekawi co przyniósł nam miniony tydzień i jakie zmiany nastąpiły w obrębie Pucharu Świata, zapraszamy do lektury.

Koniec kariery Markusa Schiffnera

Na początku tygodnia (20.09) austriacki skoczek Markus Schiffner za pomocą swoich mediów podzielił się ze światem informacją o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Przypomnijmy, że jest zwycięzcą cyklu Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2020/2021 oraz uczestnikiem Mistrzostw Świata w 2017 roku. Zawodnik ma także za sobą liczne osiągnięcia w zawodach, takich jak Mistrzostwa Świata Juniorów, czy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Swoją narciarską emeryturę uważa za początek czegoś nowego i jak sam wspomniał jest bardzo wdzięczny za całe okazane mu wsparcie.


– „Dziś jest dla mnie wyjątkowy dzień, kończę aktywną karierę skoków narciarskich. Może to nietypowy czas, ale dla mnie odpowiedni czas. Jestem ogromnie wdzięczny za wszystko co udało mi się osiągnąć i doświadczyć. Szczególnie cieszy mnie fakt, że na tej szczególnej drodze wielu towarzyszy zostało przyjaciółmi. Teraz jednak czas na coś nowego dla mnie. Nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania, a jednocześnie będę mógł spędzić więcej godzin z rodziną. Dziękuję moim towarzyszom i kolegom z drużyny za wspaniały czas i wielkie podziękowania dla moich sponsorów, sprzętu, kibiców i oczywiście mojej rodziny- bez Was to wszystko by się nie udało. Do zobaczenia wkrótce i bądźcie z nami!”– tak z kibicami, na żegna się skoczek.

Jak mogliśmy ostatnio przeczytać na Instagramie zawodnika, został on członkiem Mounter Management. Firma ta już od dawna wspiera austriackich sportowców m.in. skoczków narciarskich. Życzymy Markusowi samych sukcesów na jego nowej drodze!

Przerwa Daniela Hubera, czy zawodnik wróci na skocznie?

Członek austriackiej kadry A – Daniel Huber ostatnio zmagał się z dość poważną kontuzją kolana. W tym tygodniu poinformował, że konieczne jest przedłużenia leczenia i nie będzie mógł wystartować w sezonie 2022/2023. Jak przekazuje na swoich mediach społecznościowych uraz nie wymaga operacji, jednak potrzebna jest rehabilitacja.


– „Niestety muszę przełożyć kilka tygodni mojej terapii. Badania pokazały, że mam mały kawałek chrząstki w prawym kolanie. Z pozytywów, nie potrzebuje operacji i przez najbliższe tygodnie będę ćwiczyć terapeutycznie. Nie chce jeszcze ustalać czasu, kiedy wrócę na skocznię, jednocześnie jestem w pełni zmotywowany, aby jak najlepiej wykorzystać proces leczenia.”-tak sytuację komentuje Daniel.

Na razie nawet sam zawodnik nie wie, ile potrwa kuracja i kiedy będzie gotowy na powrót do skoków, jednak, jak możemy zauważyć w komentarzach dostaje ogrom wsparcia od swoich kolegów z branży!

Daniel Huber podczas Pucharu Świata w Planicy, fot. Neja Tamshe

Puchar Świata powraca do Stanów Zjednoczonych!

Odkąd zakończył się zimowy sezon 2021/2022 w mediach krążyła informacja o tym, że w następnym po 19-letniej przerwie w kalendarzu Pucharu Świata zagościć mają zawody w Stanach Zjednoczonych. Jak można było przeczytać na różnego rodzaju forach kibice już od dłuższego czasu domagali się większej różnorodności, jeśli chodzi o miejsca rozgrywania konkursów najwyższej rangi. Pierwotnie, to wszystkim doskonale znane Iron Mountain miało być gospodarzem Pucharu Świata w dniach 10-12 lutego. Jak wiemy już od paru lat komitet organizacyjny w USA dokładał wszelkich starań, aby organizacja tego prestiżowego wydarzenia była możliwa. Wiązało się to z ogromnymi trudnościami oraz wydatkami, ponieważ konieczna była modernizacja skoczni Pine Mountain (HS133). Niestety niedawno świat obiegła informacja o tym, że obiekt nie będzie wyremontowany na czas (głównie z powodów finansowych). W rozmowie z fis-ski.com na temat zaistniałej sytuacji wypowiedział się dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile:

– ,,Zorganizowanie zawodów było naszym ambitnym celem. W ciągu ostatnich miesięcy, podczas których ciężko pracowaliśmy, musieliśmy zdać sobie sprawę z tego, że nie damy rady zdążyć przed wyznaczonym terminem „

-” Byłem na miejscu i jestem w kontakcie z organizatorami. Wiem, jak ciężko pracowali i jak są rozczarowani. Oczywiście, żałujemy tej decyzji”- dodał Włoch.

Odwołanie zawodów w Iron Mountain spowodowało dziurę w kalendarzu, więc FIS od razu skupił się na znalezieniu godnego zastępstwa. Ku zadowoleniu kibiców, jak i samych zawodników okazało się, że organizacji dwóch konkursów również podejmą się Amerykanie. Tym razem nasi zawodnicy zawitają na olimpijski kompleks skoczni w Lake Placid!

Kompleks skoczni w Lake Placid

Kolejni zawodnicy z prawem do startu w Pucharze Świata!

W tym tygodniu kolejni młodzi skoczkowie, dzięki swoim osiągnięciom w konkursach niższej rangi uzyskali dożywotnie prawo do startu w Pucharze Świata! Oto oni :
– Christian Solberg (1999) Norwegia
– Janni Reisenauer (1997) Austria

Ponadto zwykłe przywilej wzięcia udziału w zawodach najwyższej rangi należy również do:
– Simona Steinbeissera (2003) Niemcy
– Asahiego Sakano (2005) Japonia

Jeśli jesteście ciekawi, co działo się wcześniej w świecie skoków, zapraszamy tutaj.

Na koniec zachęcamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych takich jak: Instagram, Twitter i Facebook.

źródła: Instagram: @/markus_schiffner, Neja Tamshe, @/fisskijumping

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać