LGP w Klingenthal: Dawid Kubacki trzeci!

przez Vivienne Stycz

Ostatni dzień września, a świat skoków ponownie powraca do rywalizacji. Tym razem skoczkowie znaleźli się w Niemczech, a dokładniej mówiąc w Klingenthal. Przed dzisiejszymi zmaganiami panów w akcji mogliśmy oglądać skoczkinie, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście zachęcamy do kliknięcia tutaj i przeczytania naszego artykułu o kwalifikacjach pań.

Vogtland Arena, Klingenthal

Treningi

Biorąc pod uwagę, że wszystko idzie zgodnie z terminarzem, jak zawsze, tuż przed zaplanowanymi kwalifikacjami przeprowadzone zostały dwie serie treningowe.

W pierwszym treningu najlepszy okazał się debiutujący w tegorocznym cyklu LGP – Norweg Daniel Andre Tande w efekcie swojej próby na 136 metr. Drugą pozycję zajął natomiast Słoweniec Timi Zajc (135 m), a trzeci ostatecznie był Austriak Stefan Kraft (135 m). Najlepszym z naszych reprezentantów był Dawid Kubacki (129,5 m), który wywalczył 8. lokatę.

Po kilku minutach przerwy rozpoczęliśmy drugi trening. W nim najlepszy okazał się Polak Dawid Kubacki (143 m). Za nim znaleźli się zaś kolejno Japończyk Ryoyu Kobayashi (138 m) oraz Słoweniec Anze Lanisek (137 m).

Kwalifikacje

Następnie, gdy na zegarach pokazała się godzina 19:00, rozpoczęliśmy kwalifikacje. Zostały one przeprowadzone z 18. belki startowej. Po kilkunastu minutach poznaliśmy zwycięzcę dzisiejszych kwalifikacji w Klingenthal. Został nim Słoweniec Anze Lanisek (137 m). Tymczasem drugie miejsce zajął Włoch Giovanni Bresadola (138 m), a trzecia lokata przypadła Dawidowi Kubackiemu (136 m).

Miejsca Polaków

3. Dawid Kubacki- 136 m
6. Kacper Juroszek- 137m
11. Paweł Wąsek- 132 m
16. Piotr Żyła- 131 m
21. Stefan Hula- 131 m
26. Klemens Murańka- 127 m

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać