LGP w Klingenthal: Zwycięstwo Klinec!

przez Zuzanna Karwacka

Końcówka września zachwyca nas delikatną, jesienną aurą. Tymczasem oczy świata skoków zwróciły się na ostatni weekend letniego sezonu. Zaszczyt organizacji zawodów przypadł niemieckiej miejscowości – Klingenthal. Jak poradziła sobie Nicole Konderla oraz jej przeciwniczki? Zapraszamy do dalszej lektury!

Treningi

Zmagania ostatnich dni tego tygodnia rozpoczęły się od serii treningowych Pań. Pierwszą z nich wystartowano o 14. Udało się bez problemu przeprowadzić dwie części takiej rywalizacji.

W pierwszej z nich zwycięski skok oddała Katharina Althaus. Reprezentantka gospodarzy lądowała na odległości 125.5 metra. Za jej plecami uplasowała się Marita Kramer. Austriaczka uzyskała w swojej próbie nie więcej niż 123.5 metra. Ostatnie miejsce na podium obsadziła Ema Klinec z rezultatem 119.5 metra.

Nicole Konderla w pierwszym treningu znalazła się na 14. miejscu po locie o długości 111.5 metra.

Drugi trening w Klingenthal zakończył się triumfem Ursy Bogataj. Słowenka na własne żądanie startowała z belki położonej o 2 poziomy niżej niż u pozostałych. Mimo skróconego w ten sposób rozbiegu uzyskała 132.5 metra. Stanowiło to najlepszy rezultat. Drugą lokatę wywalczyła natomiast jej rodaczka – Ema Klinec (130 m). Pudło uzupełniała obecność Kathariny Althaus (128 m).

Nicole Konderla lądowała na 108 metrze i tym samym zajęła 21. pozycję.

Kwalifikacje

Ta partia rywalizacji rozpoczęła się o 15:45. Wzięło w niej udział 47 zawodniczek.

Zwyciężczynią okazała się ostatecznie Ema Klinec (132 m). Kolejne miejsce należało się przede wszystkim Ursie Bogataj (126.5 m). Rezultat w czołowej trójce uzyskała także Yuka Sato (130 m).

Nicole Konderla zajęła 30. miejsce (102 m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać