LGP w Klingenthal: Kramer z rekordem skoczni, Bogataj zwyciężczynią cyklu!

przez Zofia Hunkiewicz

Ostatnie zawody z cyklu Letniego Grand Prix za nami. Jak spisały się zawodniczki, jak poradziły sobie w konkursie Polki oraz która ze skoczkiń triumfowała w letnim sezonie? Zapraszamy do przeczytania naszej relacji.

Sparkasse Vogtland Area (HS-140)

Przed zawodami klasycznie odbyła się seria próbna. Jej zwyciężczynią okazała się Marita Kramer, która skoczyła 128,5 m. Austriaczka górowała o 0,3 pkt nad Sarą Takanashi (131 m). Trzecia była Katharina Althaus (132 m). Nicole Konderla po skoku na 110,5 metra zajęła 25. lokatę, a Kinga Rajda 34. lokatę po 104,5 metrowej próbie.

O jedenastej ruszyła pierwsza runda, po której na zakończeniu na czele stanęła Ursa Bogataj (132 m). Za nią znalazła się Sara Takanashi po skoku na 131 metr, a trzecia była Marita Kramer (128 m). Nicole Konderla po wylądowaniu na 115 metrze zajmowała dwudziestą pozycję. Kinga Rajda (107 m) zajmowała trzydziestą również kwalifikując się do finału. Zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon została Katra Komar.

Ostatecznie Marita Kramer zwyciężyła zawody skacząc w finale 141,5 m. Austriaczka ustanowiła nowy kobiecy rekord skoczni! Ursa Bogataj po skoku na 130,5 m zajęła drugą lokatę. Podium dopełniła Sara Takanashi (128 m). Jeśli chodzi o nasze zawodniczki to Kinga Rajda zakończyła zmagania na 25. pozycji (117 m), a Nicole Konderla 26. pozycję (106,5 m).

Zwyciężczynią cyklu została Ursa Bogataj! Za nią znalazły się Sara Takanashi i Marita Kramer.

źródło grafiki: skisprungschanzen.com