LGP w Klingenthal: Zwycięski Fettner!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po dzisiejszej rywalizacji kobiet (o której można przeczytać tutaj) przyszedł czas, aby oficjalnie zakończyć cykl Letniego Grand Prix mężczyzn. Do dzisiejszych zmagań w Klingenthal przystąpiło 51 zawodników. Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądało dzisiejsze podium oraz jak prezentuje się klasyfikacja końcowa całego cyklu, to serdecznie zapraszamy do lektury. Szczegóły poniżej!

Manuel Fettner, fot. Neja Tamshe

Seria próbna

Punktualnie o godzinie 15:05 rozpoczęła się seria próbna poprzedzająca główną część dzisiejszej rywalizacji. Zawodnicy swoje próby oddawali z 10 oraz 12. 13. 14. 15. 16 oraz 17. platformy startowej. Wszystko to przez szalejący wiatr, który w trakcie serii próbnej nie był dla zawodników zbyt łaskawy. Ostatecznie w tej części dzisiejszego konkursu to Karl Geiger okazał się najlepszy. Swój skok oddał na odległość 138 metrów. Tuż za nim uplasował się Halvor Egner Granerud, którego próba wyniosła 135.5 metra. Trzecia lokata należała do Norwega – Johann Andre Forfang wylądował na 136 metrze. Dodatkowo, czwartą pozycję po skoku na 131 metr uzyskał Daniel Tschofenig. Top 5 natomiast domknął Manuel Fettner, który swą próbę wykonał na odległość 130 metrów. Ponadto, najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który oddał skok na 123.5 metra.

Wyniki pozostałych Polaków prezentowały się następująco:
25. Piotr Żyła – 125.5 m
30. Aleksander Zniszczoł – 120.5 m
43. Kacper Juroszek – 114.5 m

Warto również zaznaczyć, iż dwóch zawodników nie pojawiło się na starcie serii próbnej. Byli to Killian Peier oraz Ren Nikaido.

Pełne wyniki serii próbnej dostępne są tutaj.

Pierwsza seria konkursowa

O godzinie 16:05 rozpoczął się finałowy konkurs Letniego Grand Prix mężczyzn w Klingenthal. W tej części rywalizacji zawodnicy swoje skoki oddawali z 16. oraz 17. platformy startowej, ze względu na w miarę stabilizujące się warunki wietrzne. Ta część rywalizacji należała do Dawida Kubackiego, który oddał skok na odległość 138.5 metra, co pozwoliło mu objąć prowadzenie. Drugą lokatę po próbie na 134.5 metra zajął Manuel Fettner. Trzecia natomiast pozycja to Daniel Tschofenig i jego 136.5 metra. Tę samą odległość uzyskał Marius Lindvik, który znalazł się tuż za Austriakiem. Piątą lokatę objął Ryoyu Kobayashi, który swą próbę wykonał na 135.5 metra.

Poza Dawidem Kubackim, tylko jeden z reprezentantów biało-czerwonych zakwalifikował się do serii finałowej. Okazał się nim Piotr Żyła (124 m).
Wyniki pozostałych Polaków prezentowały się następująco:
43. Aleksander Zniszczoł – 114.0 m
51. Kacper Juroszek – 110.0 m

Pełne wyniki pierwszej serii konkursowej dostępne są tutaj.

Seria finałowa

W końcowej fazie dzisiejszych zmagań w Klingenthal skoczkowie oddawali swoje próby z 19. platformy startowej. Ostatecznie, w całym konkursie triumfatorem okazał się Manuel Fettner, który swą finałową próbę oddał na odległość 138.5 metra. Drugą pozycję skokiem na 136.5 metra zapewnił sobie Dawid Kubacki. Trzecia lokata to Daniel Tschofenig i jego 131.5 metra. Tuż za podium znalazł się Halvor Egner Granerud, który oddał swój skok na 132 metr. Top 5 zamknął Ryoyu Kobayashi, którego próba wyniosła 130.5 metra. Piotr Żyła jako drugi z Polaków, który wystąpił w serii finałowej swój skok oddał na 132 metr, co w końcowym rezultacie dało mu 16. pozycję.

Najlepsza dziesiątka sobotniego konkursu mężczyzn w Klingenthal

Pełne wyniki serii finałowej konkursu dostępne są tutaj.

Klasyfikacja końcowa Letniego Grand Prix

W końcowej klasyfikacji cyklu Letniego Grand Prix pierwszą lokatę z liczbą 604 uzyskanych punktów zajął Vladimir Zografski. Druga natomiast pozycja należy do Gregora Deschwandena, który w całym cyklu uzyskał 582 punkty. Trzecia lokata to Ren Nikaido i uzyskane przez niego 315 punktów. Dodatkowo, czwarta i piąta pozycja to Polacy w kolejności : Piotr Żyła (220 pkt) oraz Dawid Kubacki (198 pkt). Szóstą lokatę wywalczył sobie Andreas Wellinger z liczbą 182 punktów. Tylko jeden punkt dzielił reprezentanta Niemiec od kolejnego z Polaków – Aleksander Zniszczoł uzyskując 181 punktów zajął 7. pozycję w całym cyklu. Ósma pozycja to kolejna różnica zaledwie jednego punktu – Daniel Tschofenig w ciągu całego cyklu Letniego Grand Prix uzbierał ich 180. Dziewiąta pozycja należy do Stephana Leyhe, który na swoim koncie zanotował 166 punktów. Dziesiątą zaś lokatę uzyskał Manuel Fettner – on natomiast zgromadził 157 punktów.

Oficjalna klasyfikacja Letniego Grand Prix dostępna jest tutaj.

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać