Felix Trunz kończy sezon. ,,Nie jest to łatwa, ani przyjemna operacja.”

przez Martyna Okrzesik

Kolejny zawodnik zakończył swoje starty w sezonie zimowym 2023/2024, jeszcze przed jego rozpoczęciem. Felix Trunz, po kontuzji doznanej w sierpniu, planował wrócić do treningów w połowie września. Ostatecznie plany nie poszły po myśli 17-latka. W efekcie Szwajcara czeka operacja oraz kilkumiesięczna przerwa od skoków narciarskich.

Felix Trunz, fot. Vivienne Stycz

ZOBACZ TEŻ: FELIX TRUNZ KONTUZJOWANY. ,,MAM NADZIEJĘ, ŻE WRÓCĘ DO TRENINGÓW W POŁOWIE WRZEŚNIA.”

Felix Trunz znalazł się w składzie szwajcarskiej kadry B na sezon 2023/2024. Tego lata zadebiutował w zawodach Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel, gdzie wystartował wraz z Gregorem Deschwandenem, Killianem Peierem oraz Remo Imhofem. W rezultacie Szwajcar uplasował się tam na 46. oraz 31. pozycji. 17-latek pojawił się także podczas pierwszoligowej rywalizacji w Szczyrku, gdzie sklasyfikowany został na 34. oraz 31. miejscu. W efekcie Trunz trzykrotnie był bliski wywalczenia punktów cyklu. Niestety, po zmaganiach w Polsce, młody Szwajcar wyznał nam, że zmaga się z kontuzją kostki.

– ,,Złamałem kawałek kości w lewej stopie. Stało się to na przestrzeni czasu, więc nie było to spowodowane upadkiem. Już podczas Letniego Grand Prix w Szczyrku odczuwałem silny ból. Niestety nie mogę teraz skakać. Mam nadzieję, że wrócę do treningów w połowie września” – opowiadał Felix Trunz w rozmowie ze Stylowo z Telemarkiem, w połowie sierpnia.

źródło: Felix Trunz

,,Nie jest to łatwa, ani przyjemna operacja”

Niestety, pomimo prób powrotu do regularnych treningów, Felix Trunz nie będzie mógł konkurować w sezonie zimowym. W rezultacie 17-latka czeka operacja, która jak wyjawia nie jest łatwa, ani przyjemna. Następnie przed Szwajcarem kilkumiesięczna przerwa od skoków narciarskich.

– ,,Planem było wrócić do treningów we wrześniu, jednak mój plan nie poszedł tak jak zamierzałem” – wyznaje Felix Trunz. ,,Mały kawałek kości, który się odłamał, nie zrósł się tak jak powinien. Muszę zostać operowany, aby się go pozbyć. Nie jest to łatwa, ani przyjemna operacja. Najpierw muszą złamać moją kość, aby dostać się do tego małego kawałka. Prawdopodobnie po operacji miną 4 miesiące, zanim będę mógł ponownie trenować” – wyjawia Szwajcar dla stylowoztelemarkiem.pl.

źródło: Instagram/@felix_trunz

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać