LGP w Rasnovie: Eva Pinkelnig triumfatorką!

przez Stylowo z Telemarkiem

W dzisiejszy sobotni poranek rozpoczął się kolejny dzień rywalizacji podczas Letniego Grand Prix w Rasnovie. Zmagania obejmowały serię próbną oraz konkurs kobiet. Na liście startowej pojawiły się 34 zawodniczki.

Trambulina Valea Cărbunării (HS97)
Trambulina Valea Cărbunării (HS97)

Seria próbna

Z uwagi na intensywne opady deszczu seria próbna rozpoczęła się z 15 minutowym opóźnieniem. Przystąpiły do niej 33 zawodniczki, gdyż Nika Kriznar zrezygnowała ze swojego skoku. Pomimo nie najlepszych warunków pogodowych udało się rozegrać ją bez większych problemów. W rezultacie Austriaczka Eva Pinkelnig oddała niesamowity skok na odległość 90, 5 metra, dzięki któremu zwyciężyła serię próbną. Tuż za nią uplasowała się młoda Słowenka Nika Prevc (83m) ze stratą 10,4 punktu do rywalki. Trzecią pozycje zajęła Norweżka Thea Minyan Bjoerseth (86,5m). Poza tym na 4. miejscu znalazła się tegoroczna złota medalistka olimpijska Ursa Bogataj (84m).

Pierwsza seria

Do konkursu przystąpiły 34 zawodniczki. Wszystkie oddały skok z 28. belki startowej. Niestety zdyskwalifikowane zostały dwie skoczkinie – Thea Minyan Bjoerseth oraz Andreea Diana Trambitas za nieprawidłowy kombinezon. Nika Kriznar, podobnie jak w serii próbnej, nie pojawiła się na starcie. Po skoku na odległość 92,5 metrów na półmetku rywalizacji liderka została Austriaczka Eva Pikelnig. Drugą pozycje ze stratą 11 punktów zajęła Ursa Bogataj (85m). Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Francuzka Julia Clair (85,5m).

Druga seria

Duga seria została rozegrana z 30. belki startowej. Co ważniejsze żadna z zawodniczek nie została zdyskwalifikowana. Na prośbę trenera, Ursa Bogataj startowała z 26. belki, natomiast Eva Pinkelnig z 27. Zmiany długości rozbiegu pomogły obydwóm zawodniczkom. W rezultacie zwyciężczynią dzisiejszych zmagań została Austriaczka Eva Pinkelnig, lądując na odległości 88,5 metrze. Drugie miejsce ze stratą 16,5 punkta zajęła Ursa Bogataj (85m). Tuż za nią na trzeciej pozycji uplasowała się jej koleżanka z drużyny Nika Krizar (92m). Poza tym czwarte miejsce zajęła Francuzka Julia Clair (90,5m).

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych –TwitterInstagram i Facebook.

Źródła informacji: własne
Źródla grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać