Puchar Kontynentalny w Stams: Triumf Zniszczoła!

przez Zofia Hunkiewicz

Za nami drugi konkurs w Stams. Co prawda miał się on odbyć dopiero w niedzielę, jednakże organizatorzy przesunęli go na sobotę. Powodem były zapowiadane niekorzystne warunki pogodowe. Pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego padły łupem Michaela Hayboecka. Jak natomiast było w drugich? Odpowiedzi szukajcie poniżej.

Stams, fot. Agnieszka Krajewska

Konkurs

Drugi konkurs rozpoczął się niedługo po zakończeniu pierwszego. Na starcie ponownie zjawiło się 58 zawodników. Wszyscy ruszali z siódmej platformy startowej.

Po pierwszej serii, która trwała godzinę, liderem został Anders Fannemel. Norweg oddał najdłuższy skok, bowiem wylądował na 116,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł, który skoczył 112 metrów. Trzecie miejsce zajął Lovro Kos (109 m). Ponadto, do finału zakwalifikowało się jeszcze trzech Polaków – Kacper Juroszek, Klemens Murańka oraz Jan Habdas.

Ostatecznie Puchar Kontynentalny zwyciężył Aleksander Zniszczoł. Polak przypieczętował to 120,5 metrowym skokiem. Drugie miejsce wywalczył Michael Hayboeck (111 m; 109 m), natomiast trzecie Anders Fannemel (110,5 m). Lovro Kos zakończył zawody na czwartej pozycji (105,5 m).

Jeśli chodzi o Polaków, zakończyli oni zawody następująco:

13. Kacper Juroszek (105 m; 111 m)
14. Klemens Murańka (100,5 m; 109 m)
30. Jan Habdas (91 m; 70 m)
32. Tomasz Pilch (95 m)
39. Maciej Kot (97,5 m)

Warto dodać, iż prawo do startu w Pucharze Świata uzyskali Jonas Schuster, Rok Oblak, Maximilian Lienher, Emananuel Schmid oraz Julijan Smid.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać