LGP w Rasnovie: Gregor Deschwanden z wygraną!

przez Vivienne Stycz

Po dość długiej przerwie w zawodach Letniego Grand Prix, skoczkowie, jak i skoczkinie zawitali w Rasnovie. Kto podczas tych zawodów spisał się najlepiej oraz które miejsca zajęli Polacy? Tego i znacznie więcej dowiecie się z tego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Gregor Deschwanden, Fot. Vivienne Stycz

Trening

Na treningu nie stawili się wszyscy z czterdziestu trzech zawodników, zabrakło między innymi reprezentanta Austrii Niklasa Bachlingera. Warto wspomnieć, że były to ich pierwsze skoki podczas tego weekendu na skoczni Valea Cărbunării w Rasnovie. Zawodnicy skoki oddawali z czterech belek startowych, a mianowicie z 16,17,18 i ostatecznie z 20.
Podczas sesji treningowej najlepszym okazał się Gregor Deschwanden (95.5 m). Ren Nikaido (97.0 m) i Remo Imhof (96.5 m) znaleźli się tuż za nim.

Pełne wyniki treningów: TUTAJ

Kilka minut po zakończeniu treningu rozpoczęła się seria próbna poprzedzająca konkurs. Tym razem belka ustawiona była na 18, 20 i 22 pozycji. W serii treningowej, natomiast nie zobaczyliśmy Rena Nikaido, który w treningu był drugi. Ostatecznie wygraną w serii próbnej wywalczył Andrew Urlaub, oddając skok na 94.0 m. Drugi natomiast był Gregor Deschwanden (94.0 m), a trzeci Nikolas Bachlinger (96.5 m).

Konkurs

Gdy zakończyła się seria próbna przyszedł w końcu czas na pierwszą rundę konkursową. Ostatecznie przez cały czas trwania pierwszej serii belka była ustawiona na 20 poziomie. Niestety pech dopadł naszego reprezentanta Adama Niżnika, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.
Na półmetku zawodów na prowadzeniu znalazł się Gregor Deschwanden. Natomiast szansę na wygraną mieli Yevhen Marusiak (92.0 m) oraz Vladimir Zografski (91.0 m). Tracąc tylko 2.4 pkt i 3.7 pkt do prowadzącego.
Jeśli chodzi o Polaków ostatecznie do drugiej serii udało się zakwalifikować tylko Kacprowi Juroszkowi, który skoczył 86.5 m.

Ostatecznie najwyższą lokatę podczas tych zawodów w Rasnovie wywalczył Gregor Deschwanden (92.0 m) tuż za nim na drugim miejscu był Ren Nikaido (92.0 m). Natomiast trzecie miejsce zajął Fatih Arda Ipcioglu (92.0 m), warto tutaj zaznaczyć, że jest to jego pierwsze w karierze podium.
Kacper Juroszek, który był ostatecznie jedynym Polakiem w serii konkursowej, finalnie wywalczył 23. miejsce.