LGP w Rasnovie: Zapowiedź, harmonogram, listy startowe

przez Małgosia Mikulska

Po kilkutygodniowej przerwie wracają zawody Letniego Grand Prix. Zarówno panie jak i panowie zawitali w rumuńskim Rasnovie. Tam na skoczni normalnej (K90, HS95) odbędą się po dwa konkursy indywidualne. Zapraszamy, żeby śledzić relacje z rywalizacji ze Stylowo z Telemarkiem!

Rasnov, fot. Vladimir Frak, KPSL

Skocznia w Rasnovie

Już od kilku lat skocznia Trambulina Valea Cărbunării jest stałym przystankiem zarówno Pucharu Świata, Letniego Grand Prix jak i zawodów niższych rang. Korzenie tego obiektu sięgają już czasów przedwojennych, a obecnie w skład kompleksu wchodzą cztery skocznie: K90, K64, K35, K15. Rekord obiektu wynosi 103 m współdzieli go kilku skoczków: Gregor Schlierenzauer, Constantin Schmid, Stefan Kraft oraz  Daniel Tschofenig (rekord letni).

ZOBACZ TEŻ: TRAMBULINA VALEA CĂRBUNĂRII – RASNOV, RUMUNIA

Harmonogram zawodów

22 września 2023 piątek
14:30 trening kobiet (2 rundy)
16:00 kwalifikacje kobiet

23 września 2023 sobota
10:00 seria próbna kobiet
11:00 konkurs kobiet
13:00 trening mężczyzn
14:00 kwalifikacje mężczyzn
15:15 konkurs mężczyzn

24 września 2023 niedziela
10:00 kwalifikacje kobiet
11:00 konkurs kobiet
14:00 kwalifikacje mężczyzn
15:15 konkurs mężczyzn

Reprezentacja Polski

Na starcie zawodów pojawią się cztery skoczkinie i pięciu skoczków reprezentujących Polskę. Wśród pań będą to Nicole Konderla, Anna Twardosz, Pola Bełtowska oraz Natalia Słowik. W drużynie panów znaleźli się natomiast: Kacper Juroszek, Adam Niżnik, Jarosław Krzak, Marcin Wróbel, Klemens Joniak. Zarówno dla Natalii Słowik jak i Klemensa Joniaka będzie to debiut w Letnim Grand Prix.

PEŁNA LISTA STARTOWA PAŃ

LGP w Rasnovie 2022

ZOBACZ TEŻ: LGP W RASNOVIE: PODIUM WĄSKA

W ubiegłym roku harmonogram zawodów był bardzo nietypowy. Mogliśmy bowiem oglądać konkurs indywidualny kobiet i mężczyzn, konkurs męskich duetów oraz rywalizację drużyn mieszanych. Wśród zwycięzców znaleźli się Eva Pinkelnig, Ren Nikaido, duet Daniel Tschofenig – Manuel Fettner oraz austriacka drużyna mieszana.

ZOBACZ TEŻ: LGP W RASNOVIE: AUSTRIA TRYUMFUJE

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych –TwitterInstagram i Facebook.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać