Skład reprezentacji Czech na zawody w Klingenthal. Powrót Romana Koudelki

przez Martyna Okrzesik

W nadchodzący weekend, oprócz konkursów Letniego Grand Prix w Rasnovie, odbędą się trzecie w tym sezonie zmagania Letniego Pucharu Kontynentalnego. Przed nami zawody na Vogtland Arenie (HS140) w niemieckim Klingenthal. Na starcie obejrzymy trzech reprezentantów Czech, w tym Romana Koudelkę, dla którego będzie to pierwszy start w sezonie letnim.

Roman Koudelka, fot. Nordic Focus

ZOBACZ TEŻ: SZEŚCIU REPREZENTANTÓW POLSKI NA STARCIE PUCHARU KONTYNENTALNEGO W KLINGENTHAL

Przypomnijmy, że po sezonie zimowym, u naszych południowych sąsiadów, zaszło wiele istotnych zmian. Ostatecznie nowym przewodniczącym czeskiej sekcji skoków narciarskich został Vit Hacek, natomiast rolę dyrektora sportowego sprawuje Filip Sakala. Dodatkowo Gaj Trček wraz z Jure Šinkovcem objęli funkcje głównych szkoleniowców reprezentacji.

Powołanie na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal otrzymało trzech reprezentantów Czech. W rezultacie na Vogtland Arenie zaprezentuje się Roman Koudelka, Radek Rydl oraz Benedikt Holub. Czescy skoczkowie od kilku dni trenują na niemieckim obiekcie.

źródło: Instagram/@ceskyskoknalyzich

Dla Romana Koudelki będzie to pierwszy międzynarodowy start w sezonie letnim. Przypomnijmy, że doświadczony Czech przedwcześnie zakończył swoje starty w cyklu zimowym. W rezultacie 34-latek zrezygnował z wyjazdów na kolejne zawody w połowie Turnieju Raw Air, a dokładniej po konkursach w Lillehammer, w których plasował się na jednych z ostatnich pozycji.

– ,,Nie ma sensu, żebym walczył o awans do zawodów. Lepiej zakończyć ten sezon, skupić się na kolejnym i zacząć trenować wcześniej, żeby latem było więcej czasu na szlifowanie techniki na skoczni” – wyznawał wówczas Koudelka.

ZOBACZ TEŻ: ROMAN KOUDELKA: ,,LEPIEJ ZAKOŃCZYĆ TEN SEZON I SKUPIĆ SIĘ NA KOLEJNYM”

Koudelki zabrakło także na czerwcowych Igrzyskach Europejskich 2023 w Zakopanem, gdzie Czechy reprezentowali Radek Rydl, Benedikt Holub, David Rygl, Krystof Hauser oraz Daniel Skarka.

Harmonogram zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal:

Sobota, 23 września
10:30 – oficjalny trening
12:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 24 września
09:00 – seria próbna
10:00 – konkurs indywidualny

ZOBACZ TEŻ: DAVID RYGL: ,,MAM NADZIEJĘ, ŻE WSZYSTKO PÓJDZIE W DOBRĄ STRONĘ.”

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać