LGP w Villach: Triumf Emy Volavsek!

przez Zofia Hunkiewicz

Po sobotnim zwycięstwie Idy Marie Hagen oraz nieukończonym biegu przez liderkę Gydę Westvold Hansen, przyszedł czas na ostatni dzień zmagań Letniego Grand Prix w Villach. Po serii skoków, na prowadzenie wysunęła się Svenja Wuerth, natomiast ostatecznie wygrała Ema Volvasek. Ponadto Joanna Kil ukończyła konkurs na siedemnastym miejscu.

Villacher Alpen Area fot. Zuzanna Karwacka

Seria skoków

Kwadrans po dziewiątej, ruszyła seria skoków. Niestety nie wszyscy dotrwali jej końca, bowiem dyskwalifikacja za nieprzepisowy kombinezon dotknęła Anju Nakamurę.

Ostatecznie na prowadzenie wysunęła się Svenja Wuerth. Niemka jako jedyna odbijała się z siedemnastej belki. Pozwoliło jej to uzyskać siedemdziesięcioośmio metrowy skok. Ze stratą dwóch sekund do liderki, plasowała się Ema Volavsek (91,5 m). Trzecią lokatę objęła Nathalie Armbruster (88,5 m; +0:23). Następnie miejsca zajmowały dwie Austriaczki – Lisa Hirner (86 m; +0:34) oraz Claudia Purker (86 m; +0:36).

Jenny Nowak wywalaczyła szóstą pozycję (88,5 m; +0:53), zaś Heta Hirvonen siódmą (83 m; +1:06) . Jako kolejne lokowały się Veronica Gianmoena (85 m; +1:10) oraz Lena Brocard (84 m; +1:23) . Czołową dziesiątkę zamknęła sobotnia zwyciężczyni – Ida Marie Hagen (81 m; +1:26). Po siedemdziesięciosześcio i półmetrowej próbie (+2:28), Joanna Kil zajęła dwudzieste drugie miejsce.

Pełne wyniki

od lewej Nathalie Armbruster, Ema Volavsek, Svenja Wuerth, fot. instagram – sloskinordicteam

Bieg

Na starcie biegu stanęło dwadzieścia pięć zawodniczek. Ostatecznie to Ema Volavsek zwyciężyła niedzielne zawody. Słowenka ukończyła pięciokilometrowy wyścig w czasie 12:59.9 minut. Podium dopełniły dwie Niemki – Nathalie Armbruster (+35.4) oraz Svenja Wuerth (+45.1). Czwartą lokatę wywalczyła Ida Marie Hagen (+48.4), zaś Jenny Nowak piątą (+53.4).

Jako szósta uplasowała się Lisa Hirner, z prawie minutową stratą do trumfatorki. Kolejno do mety dobiegały Daniela Dejori (+1:02.1), Lena Brocard (+1:26.2) oraz Veronica Gianmoena (+1:33.1). Claudia Purker zamknęła najlepszą dziesiątkę (+1:45.2).

Ponadto Joanna Kil zakończyła niedzielny konkurs na siedemnastej pozycji (+2:39.0).