Luca Roth kontuzjowany

przez Martyna Okrzesik

Początek przygotowań do sezonu 2024/2025 nie rozpoczął się najlepiej dla 24-letniego Niemca. Luca Roth, podczas pierwszego zagranicznego zgrupowania w austriackim Stams doznał kontuzji, która na kilka tygodni wstrzyma go od regularnych treningów na skoczni.

Luca Roth, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR NIEMIEC NA SEZON 2024/2025

Luca Roth kontuzjowany

Maj to czas, gdy zawodnicy wznawiają regularne treningi oraz powracają na skocznię, po posezonowej przerwie. Podopieczni Ronny’ego Hornschuha zakończyli zgrupowanie w austriackim Stams, gdzie oddali swoje pierwsze skoki w cyklu letnim. Przypomnijmy, że w kampanii 2024/2025 w kadrze Ib, pod okiem niemieckiego szkoleniowca znajdują się Ben Bayer, Jannik Faisst, Martin Hamann, Felix Hoffmann, Luca Roth, Constantin Schmid, Adrian Tittel, Finn Braun, Eric Hoyer, Simon Spiewok, Emanuel Schmid, a także Simon Steinbeisser.

24-letni Luca Roth nie będzie jednak pozytywnie wspominał pierwszego zgrupowania, podczas którego doznał kontuzji obojczyka. Niemieckiego skoczka narciarskiego czeka kilkutygodniowa przerwa od treningów. – ,,Niestety, złamałem obojczyk, podczas moich pierwszych letnich skoków w Stams. Teraz czas na krótką przerwę, a następnie ponowny powrót na skocznię. Wielkie podziękowania dla ratowników i lekarzy w Stams i Innsbrucku” – napisał Luca Roth na swoim profilu na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ: ERIC FUCHS KOŃCZY KARIERĘ. ,,DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY BYLI CZĘŚCIĄ MOJEJ PODRÓŻY”

Roth w sezonie 2023/2024 uplasował się na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, z dorobkiem 559 punktów. Niemiec zwyciężył inauguracyjne zawody w norweskim Lillehammer, a także zajął 3. miejsce podczas zmagań w Brotterode. Minionej zimy trzykrotnie otrzymał powołanie do kadry na rywalizację Pucharu Świata (Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf, Planica), jednak nie zdołał wywalczyć pucharowych punktów.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: Instagram: @_lucaroth_

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać