Magnus Brevig nowym trenerem Norwegów!

przez Szymon Kołtun

Trudno w to uwierzyć, ale dopiero dzisiaj poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca norweskich skoczków narciarskich. Zgodnie z przewidywaniami został nim dotychczas asystent odchodzącego w niesławie Alexandra Stoeckla – Magnus Brevig. Poza tym poinformowano również, że na czele żeńskiej grupy wciąż stać będzie Christian Meyer.

Magnus Brevig, źródło: NTB

ZOBACZ TEŻ: POROZUMIENIE W SPRAWIE ODEJŚCIA STOECKLA. KONIEC ZAMIESZANIA W NORWEGII?

Magnus Brevig zastąpi Alexandra Stoeckla na stanowisku trenera reprezentacji Norwegii

Nowy sternik norweskiej kadry pracuje w szeregach reprezentacji od 2009 roku. W tym czasie przede wszystkim pełnił funkcję asystenta Alexandra Stoeckla, a także odpowiadał za sprawy związane z technologią i rozwojem.

– „Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać, ale jednocześnie podchodzę do tego zadania z pokorą i wiem, że będzie to duże wyzwanie. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu w drużynie narodowej mam jasne przemyślenia na temat tego, co będzie ważne w pracy ze sportowcami i sztabem szkoleniowym w nadchodzącym czasie” – mówi Brevig po ogłoszeniu decyzji przez Norweski Związek Narciarski.

– „Poczułem, że to wyzwanie mnie pobudziło i że jest to naturalny ruch pod względem ciągłości”– dodaje 40-latek.

Przypomnijmy również, że nowym dyrektorem sportowym ekipy został Jan-Erik Aalbu, który tym samym zastąpi odchodzącego po 20-letniej kadencji na tym stanowisku Clasa Brede Braathena. Aalbu swoje obowiązki zacznie pełnić od 1 sierpnia. – „Jan-Erik ma ogromną wiedzę i bogate doświadczenie w norweskim sporcie, zwłaszcza w skokach narciarskich. Odbyliśmy już dobre rozmowy i wspólnie rozumiemy, w jaki sposób będziemy współpracować w przyszłości” – opisuje swojego przełożonego Brevig.

Pod koniec sezonu i po jego zakończeniu tymczasowo funkcję dyrektora sportowego tymczasowo pełnił Ståle Villumstad, który teraz będzie dyrektorem ds. administracji i wydarzeń.

Meyer pozostaje na stanowisku

Formalnością było potwierdzenie informacji o tym, że rolę szkoleniowca kobiet dalej pełnić będzie Christian Meyer. 46-latek z Orkdal piastuje swoje stanowisko od sezonu 2010/2011, kiedy zastąpił Frode Håre. – „Zeszłej zimy doświadczyliśmy fantastycznych występów na skoczniach, a następnie solidnie rozpoczęliśmy sezon letni. Szczególnie miło jest mieć Annę Odine Stroem z powrotem na skoczni po kontuzji kolana odniesionej w zeszłym sezonie. Zarówno sportowcy, jak i sztab szkoleniowy wykazują duże zaangażowanie w realizację naszego głównego celu na zimę – złotego medalu na domowych Mistrzostwach Świata w Trondheim” – oznajmia Meyer.

Na razie nie ma jeszcze informacji dotyczących składów kadr na najbliższy sezon. Te mają zostać ogłoszone w niedalekiej przyszłości.

ZOBACZ TEŻ: CZY STOECKL BĘDZIE PRACOWAŁ W POLSKIM ZWIĄZKU NARCIARSKIM?

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródła informacji: skiforbundet.no, nrk.no

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać