Markkus Alter kończy karierę

przez Martyna Okrzesik

Estonia w dalszym ciągu zalicza się do bardziej egzotycznych nacji w skokach narciarskich. Najlepsi estońscy skoczkowie, tacy jak Artti Aigro i Kaimar Vagul, na co dzień szkolą się poza granicami swojej ojczyzny. W samym kraju możliwość rozwoju zawodników jest mocno ograniczona, a samych chętnych do trenowania tego sportu nie jest zbyt wielu. Estońska reprezentacja od teraz zostanie uszczuplona o jedno nazwisko, bowiem niespełna 22-letni Markkus Alter poinformował o zakończeniu swojej kariery sportowej.

Markkus Alter, fot. Zuzanna Karwacka

ZOBACZ TEŻ: KAIMAR VAGUL: ,,WIEM, CO MOŻE ZDZIAŁAĆ CIĘŻKA PRACA”

Markkus Aalter kończy karierę

W minionej kampanii Markkus Alter nie wystartował w żadnych zawodach międzynarodowych. Swój ostatni zagraniczny występ zaliczył pod koniec cyklu 2022/2023, podczas marcowych zawodów Pucharu Kontynentalnego w fińskim Lahti, gdzie uplasował się na 50., a także 52. pozycji.

W poniedziałkowe przedpołudnie, estoński zawodnik zamieścił wpis na swoim profilu na Instagramie, oznajmiający zakończenie długoletniej przygody ze skokami narciarskimi. – ,,Czas leci z zawrotną szybkością… Około rok temu brałem udział w moich ostatnich zawodach za granicą i po nich postanowiłem wziąć trochę wolnego i pomyśleć o tym, co będzie dalej. Dziś zdecydowałem, że czas pożegnać się z tym sportem, który kochałem i jednocześnie nienawidziłem. Przez ostatnie kilka lat nie wszystko szło tak, jakbym chciał, ale mimo to na pewno będzie mi tego brakowało. Sport dał mi wiele możliwości odkrywania świata i zawierania przyjaźni na całym świecie. Chcę podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w tej podróży! Największe podziękowania należą się zdecydowanie członkom mojej rodziny, przyjaciołom i sponsorom, bez nich nie dotarłbym tak daleko! Dziękuję!” – poinformował Markkus Alter.

ZOBACZ TEŻ: CIOS DLA CZESKICH SKOKÓW NARCIARSKICH. TRZECH ZAWODNIKÓW KOŃCZY KARIERĘ

Przebieg kariery

Alter swoją przygodę ze sportem rozpoczął od trenowania kombinacji norweskiej. Trzykrotnie wystartował w mistrzostwach świata juniorów 2018 (42. miejsce), 2019 (DNF, DNS) oraz 2021 (45. lokata) roku, w roli dwuboisty. Ponadto zaprezentował się w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 w Lausanne, kończąc zawody na 15. pozycji. Nigdy nie zdołał zapunktować w rywalizacji Pucharu Kontynentalnego, w którym zadebiutował w 2017 roku w Otepää.

Zawodnik Pohjakotkas Sport society jako swoją dyscyplinę docelową wybrał skoki narciarskie. Na wspomnianych igrzyskach w Lausanne w konkurencji skoków wywalczył 24. miejsce. W 2022 roku zaprezentował się podczas najważniejszego czempionatu dla juniorów w Zakopanem, który zakończył na 32. lokacie. Nigdy nie zapunktował w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego, zaś jego najlepszym rezultatem w trzecioligowych zawodach FIS Cup była 15. pozycja zdobyta w Lahti w cyklu 2021/2022. Wielokrotnie uzyskiwał medale mistrzostw kraju.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, Instagram: @markkusalter

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać