Mistrzostwa Norwegii: Anna Odine Strøm złotą medalistką!

przez Martyna Okrzesik

Anna Odine Strøm triumfuje podczas poniedziałkowych zmagań krajowych w Lillehammer na skoczni Lysgårdsbakken (HS140). Strøm tego dnia nie miała sobie równych. Tym samym, Norweżka po raz pierwszy w karierze wywalczyła tytuł Mistrzyni Norwegii. Podium zawodów uzupełniły Silje Opseth oraz Maren Lundby. W norweskim czempionacie wystąpiły także reprezentantki Francji.

Silje Opseth, Anna Odine Strøm, Maren Lundby, fot. hopplandslaget

Po weekendzie z Pucharem Świata kobiet w Lillehammer, na obiekcie Lysgårdsbakken (HS140) rozegrano krajowy czempionat. W efekcie na starcie pojawiło się 6. zawodniczek z Norwegii oraz dwie Francuzki.

Przed rozpoczęciem zmagań został rozegrany prolog, którego zwyciężczynią okazała się Anna Odine Strøm, która wylądowała na odległości 129,5 metra. Autorką najdłuższego skoku była jednak Silje Opseth, lecz niestety nie zdołała ona ustać swojej próby na 136 metr.

Złoto dla Anny Odine Strøm

Triumfatorką rywalizacji została bezkonkurencyjna Anna Odine Strøm, która dzień wcześniej po raz drugi w karierze, stanęła na drugim stopniu podium w zawodach Pucharu Świata, przegrywając jedynie z Silje Opseth. O dokładnym przebiegu rywalizacji możecie przeczytać klikając tutaj. Strøm w pierwszym skoku poszybowała na 138,5 metra, dzięki czemu wysunęła się na pewne prowadzenie. Natomiast w drugiej serii Norweżka wylądowała już nieco bliżej – na odległości 125,5 metra. Mimo tego, wygrała z aż 25,3 punktową przewagą nad drugą Silje Opseth. Zwyciężczyni niedzielnego konkursu Pucharu Świata oddała próby na 116,5 oraz 125 metr. Dodatkowo na trzecim stopniu podium, ze stratą 6,1 punktu do Opseth uplasowała się Maren Lundby (123,5 i 121,5m).

Za czołową trójką, ze stratą aż 17,7 punktu do podium, sklasyfikowana została Thea Minyan Bjørseth (125 i 108m). Pozostałe dwa miejsca należały do Ingvild Midtskogen (128 i 123m) oraz Kjersti Græsli (105,5 i 108,5m). Na starcie zabrakło Nory Midtsundstad.

W kategorii Guests najlepsza okazała się Francuzka Julia Clair, dzięki próbie na 129,5 oraz 119 metr. Drugą pozycję zajęła jej rodaczka – Josephine Pagnier (129 i 113,5m) ze stratą 7,1 punktu do Clair.

Podczas zmagań obowiązywała 12.,14. oraz 15. platforma startowa.

Jeśli chodzi o Mistrzostwa Norwegii mężczyzn, to zaplanowane są one na styczeń.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło informacji: własne
źródło grafiki: Instagram/@hopplandslaget

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać