Mistrzostwa Polski Kobiet: Konderla mistrzynią Polski!

przez Zuzanna Karwacka

Jeśli myśleliście, że okres przedświąteczny to czas wolny od skoków to niestety lub ,,stety” się przeliczyliście. Albowiem dzień przed wigilią Polacy postanowili na własnym podwórku, na Wielkiej Krokwi rozegrać czempionat krajowy. Jak wyglądały Mistrzostwa Polski Kobiet w dość okrojonym składzie? Czy faworytki, które regularnie wyjeżdżają na zawody Pucharu Świata zgarnęły pierwsze miejsca?

© berkutschi.com

Seria próbna

W tej części wszystkie Panie ruszały z 28. belki. Rozpoczęła się ona o 16.

Triumfowała w niej Kinga Rajda ze względu na swój przyzwoity wynik – 112.5 metra. Tuż za jej plecami znalazła się natomiast Nicole Konderla, lądująca na odległości 111.5 metra. Trzecie miejsce zajęła wówczas Kamila Karpiel z rezultatem 101.5 metra.

Na czwartej pozycji plasowała się w dodatku Anny Twardosz (94.5 m). Kolejna lokata przynależała do Poli Bełtowskiej (91.5 m). Przedostatnia była Joanna Szwab (83.5 m), a stawkę zamknęła Natalia Słowik (71 m).

Konkurs

Rywalizację rozpoczęto o 17. Ponownie wszystkie uczestniczki odpychały się od tej samej belki.

Na półmetku prowadziła natomiast Nicole Konderla (117 m), która poprzedzała swoją koleżankę Kingę Rajdę 9109.5 m) o 14.5 punktu. Wśród najlepszej trójki znalazła się także Kamila Karpiel (97 m). Kolejne miejsce należało do Anny Twardosz (90.5 m). Piąta lokata połączyła się z nazwiskiem Szwab (80 m). Szósta pozycja przypadła Natalii Słowik (78.5 m). Ostatnia była Pola Bełtowska z rezultatem 79 metrów.

Ostatecznie Mistrzostwa Polski Kobiet zakończyły się zwycięstwem Nicole Konderli (109.5 m). Na podium znalazły się również Kinga Rajda (111 m) oraz Anna Twardosz (95.5 m). Tuż poza pudłem wylądowała Kamila Karpiel (86.5 m). Trzy ostatnie pozycje przypadły odpowiednio Joannie Szwab (85 m), Poli Bełtowskiej (82.5 m) i Natalii Słowik (77.5 m).

Zuzia

Źródło zdjęcia: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać