Zbiór newsów z tygodnia (13-19.12.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Brak szkoleniowca Norwegów w Engelbergu!

Tuż przed niedzielnymi zawodami na Vogtland Arenie w Klingenthal, dowiedzieliśmy się że trenera reprezentacji Norwegii zabraknie na skoczni. Powodem był pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Stöckl podjął się ponownemu testowi, który… również okazał się pozytywny. Austriaka mimo braku objawów zabrakło w Engelbergu. Szkoleniowiec spędził swoją kwarantannę w Niemczech do niedzieli, następnie planuje pojechać autem do Austrii spędzić święta z rodziną.

„Miałem lekkie symptomy jak lekki kaszel i ból gardła” – wypowiada się dla norweskiej telewizji NRK.

Nowy cykl w skokach narciarskich dla pań

W ten weekend skoki pań zawitały do Ramsau. Mattensprunganlage jest inauguracyjną skocznią nowego turnieju „Alpenkrone”, czyli „Korona Alp”. Turniej rozpoczął się 17 grudnia, a kolejnym przystankiem będą konkursy w Hinzenbach rozegrane na skoczni Aigner-Schanze 26 i 27 lutego. Turniej powstał z inicjatywy Austriackiego Związku Narciarskiego oraz jego wieloletnich partnerów, a na celu ma rozwijać damskie skoki.

„Uważam, że nowy turniej to świetna rzecz” – wyznaje Austriaczka, Marita Kramer.

Zwyciężczyni cyklu „Alpenkrone” wzbogaci się o dodatkowe 10 tysięcy euro.

Po pierwszym konkursie w Ramsau, na czele klasyfikacji generalnej turnieju Alpenkrone stoi Marita Kramer. Za Austriaczką znajduje się Katharina Althaus oraz Ursa Bogataj.

Titisee-Neustadt z terminem Pucharu Świata

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się o odwołanych konkursach w Sapporo oraz Zao. Powodem są nowe restrykcje, które weszły w życie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Polski Związek Narciarski w rozmowach z FIS w sprawie zorganizowania konkursu na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle uzyskali tudzież niekorzystne informacje. Niemiecki Związek Narciarski również zgłosił kandydaturę, by za odwołane konkursy w Sapporo rozegrać konkurs pań i panów jednocześnie, lecz ostatecznie wycofano się z tej opcji. W rozmowach słyszymy, że chęć do zorganizowania konkursów wysuwają organizatorzy z Titisee-Neustadt. W piątek FIS poinformowało, że finalnie termin Pucharu Świata z Japonii przechodzi do Niemiec. Zawody panów odbędą się w dniach 20-23.01.2022 r. na skoczni Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt.

TCS: Oberstdorf tylko i wyłącznie z niemieckim testem PCR

W przed sylwestrową atmosferę, 29 grudnia rozegrany zostanie pierwszy konkurs 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Skoczkowie udający się do Oberstdorfu, i aby wziąć udział w rywalizacji będą musieli wykonać lokalny, niemiecki test PCR na obecność koronawirusa. Zawodnikom zostaną wykonane obowiązkowe testy 27 grudnia, co wiąże się z tym, że skoczkowie z poza Niemiec udając się do Bawarii będą musieli wyruszyć w drogę już w Drugi Dzień Świąt.

Jeśli przeoczyłeś poprzedni zbiór newsów ze skokowego świata, kliknij tutaj!

Źródło informacji & źródło grafiki: własne, Twitter, Instagram; fis-ski.com, sport.tvp.pl, sport.interia.pl, schneehoehen.de

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać