Zbiór newsów z tygodnia (06-12.12.2021)

przez Stylowo z Telemarkiem

Zapraszamy Was serdecznie na zbiór newsów z tygodnia! Tym razem za nami 7 dni, które rozpoczęły się od Mikołajek!

Brak widzów na niemieckich obiektach Turnieju Czterech Skoczni!

Podczas 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni w Niemczech, trybuny na skoczniach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen będą puste. Wobec tego organizatorzy konkursów poinformowali kibiców przez wpisy na mediach społecznościowych – Twitterze oraz Instagramie. Powodem owej decyzji jest obecna sytuacja pandemiczna. Organizatorzy chcą zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa poprzez podejście do zawodów restrykcyjnie.

„Po długim okresie niepewności, teraz jest to oficjalne: Niemieckie konkursy tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni odbędą się niestety bez widzów” – opisują sytuację organizatorzy.

Ryoyu Kobayashi wystąpi w Klingenthal

Ryoyu Kobayashi podczas zawodów w Ruce uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Wskutek Japończyk musiał odpuścić niedzielne zawody na Rukatunturi i udać się na 10-dniową kwarantannę. 25-latek z Japonii podczas ponownego testu w środę uzyskał negatywny wynik. Dzięki czemu podopiecznemu Hideyaru Miyahiry umożliwiło zwolnienie z izolacji i wyruszenie na zawody w Klingenthal.

Pierwsze skoki Michaela Hayböck’a

Austriak podczas przygotowań do zimy, w trakcie gry w piłkę doznał zerwania więzadła piszczelowo-strzałkowego przedniego. W wyniku czego wykluczyło to 30-latka z kilkumiesięcznych treningów. Skoczek z klubu UVB Hinzenbach pod koniec listopada zaczął treningi, a 8 grudnia oddał swój pierwszy skok na skoczni Casino Arena w Seefeld.

„Jestem już po swoim pierwszym skoku w Seefeld. To było coś świetnego, nie mogłem się już doczekać” – powiedział Hayböck cytowany przez „ORF”.

Rekordowa nagroda pieniężna dla zwycięzcy TCS

Na Twitterze oraz Instagramie konto Turnieju Czterech Skoczni opublikowało kolejny wpis. W szczególności mówi on o tym, że zwycięzca 70. edycji TCS otrzymuje 100 000 franków szwajcarskich (ok. 96 000 euro).

„Zwycięzca bierze wszystko”
„To nowa rekordowa nagroda pieniężna w wysokości 100 tysięcy franków za ogólne zwycięstwo w 70. Turnieju Czterech Skoczni” – piszą organizatorzy na Twitterze.

Zmagania w Japonii nie dojdą do skutku!

Puchar Świata, Puchar Kontynentalny Panów w Sapporo oraz Puchar Świata Pań w Zao zostają odwołane. Bez wątpienia powodem odwołania zawodów jest pandemia koronawirusa oraz związane z nią nowe restrykcje. W efekcie Kraj Kwitnącej Wiśni zakazuje wjazdu dla obcokrajowców. Tym samym będzie to drugi sezon Pucharu Świata bez skoków na Ōkurayam’ie oraz na Yamagat’cie. W sobotni poranek Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała na Twitterze krótki komunikat.

Polska z chęcią przejęcia terminu PŚ w Sapporo

W sobotni poranek Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o odwołaniu konkursów w Japonii. Zawody w Sapporo miały odbyć się 20-23 stycznia 2022 roku. FIS szuka alternatywy rozegrania zawodów poprzez Klingenthal czy Titisee-Neustadt, lecz w grę wchodzi także Szczyrk! Wobec tego Dyrektor Pucharu Świata – Sandro Pertile został poinformowany o sugestii, która wydaje się dla Włocha pozytywna. Aczkolwiek Polski Związek Narciarski, chcąc zorganizować zastępcze zawody na obiekcie Skalite, musi wystąpić z zapytaniem o organizację oraz uzbierać odpowiedni budżet.

Trener norweskiej kadry zarażony koronawirusem!

Austriacki szkoleniowiec reprezentacji Norwegii – Alexander Stöckl, uzyskał niejednoznacznie pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Stöckl dodatkowo poinformował kibiców o pozytywnym wyniku poprzez Twittera Norweskiej kadry.

„Nie mam już żadnych objawów i wszystko jest w porządku” – bez wątpienia zapewnia szkoleniowiec.

Austriak został poddany kolejnemu testowi, który powinien go postawić w jaśniejszej sytuacji.

Jeżeli nie widzieliście wpisu tego typu to poprzedni zbiór newsów z tygodnia znajdziecie tutaj!

Źródło informacji & źródło grafiki: Twitter, Instagram, sport.tvp.pl, eurosport.pl, sportsinwinter.pl; Google Grafika

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać