Puchar Świata Mężczyzn w Klingenthal: Niepokonany Ryoyu Kobayashi!

przez Vivienne Stycz

Niedziela 12 grudnia, a my przenosimy się do Niemieckiego Klingenthal, aby podsumować sobie ostatni dzień rywalizacji mężczyzn. Zapraszamy do lektury!

Sparkasse Vogtland Arena (Hs 140)

Niestety rano otrzymaliśmy informacje że Kamil Stoch, nie wystartuje w niedzielnych zawodach, powodem było ostre zapalenie zatok.
„Kamil nie spał całą noc. Jak przyszedł na śniadanie, to nie był w stanie nic zjeść. Kiedy schylał głowę, to omal mu nie eksplodowała. Takie miał boleści. Skonsultowaliśmy to z lekarzem, a ten powiedział, że nie ma w ogóle mowy o skakaniu.” Informuje Adam Małysz.

Kwalifikacje

Przed zawodami przeprowadzone zostały kwalifikacje. Równych w nich nie miał sobie Japończyk Ryoyu Kobayashi (137 m). Zanim znaleźli się Szwajcar Killian Peier (135 m) oraz Niemiec Karl Geiger (136 m).

Najlepszym z naszych reprezentantów był Piotr Żyła (130,5 m), który zajął 17. miejsce. Aleksander Zniszczoł (123,5 m) zajął 38. miejsce a Paweł Wąsek (120 m) ulokował się na 41 pozycji.

Pierwsza seria konkursowa

O godzinie 16:00 rozpoczęliśmy pierwszą serię konkursową. Na półmetku zawodów prowadził Ryoyu Kobayashi (129,5 m), za nim znalazło się dwóch Norwegów Halvor Egner Granerud (128 m), i Daniel Andre Tande (130,5 m).

Niestety pierwsza seria niebyła udana dla Polaków. Paweł Wąsek (121 m), został zdyskwalifikowany za nieprawidłowość w kostiumie. A Aleksander Zniszczoł po kiepskim skoku (110,5 m), nie zmieścił się w 30. Jedynie Piotrowi Żyle (124 m) udało się wskoczyć do drugiej serii.

Seria finałowa

Po kilkuminutowej przerwie powróciliśmy do Klingenthal na serie finałową aby rozstrzygnąć kto wygra dzisiejsze zmagania.

Drugi konkurs w Niemieckim Klingenthal bezkonkurencyjne wygrał Ryoyu Kobayashi (139 m). Na drugim i trzecim miejscu podium znaleźli się Norwegowie Daniel Andre Tande (141,5 m), a także Marius Lindvik (141 m).

Miejsca Polaków

14. Piotr Żyła- 129 m
42. Aleksander Zniszczoł- 110,5 m

Jeśli macie ochotę przeżyć ten weekend sportowych zmagań jeszcze raz to zachęcamy do kliknięcia tutaj, gdzie opisywaliśmy piątkowe kwalifikacje oraz tutaj, aby przypomnień sobie wczorajszy konkurs. Oczywiście zachęcamy także do zajrzenia na nasze social media jakimi są Twitter, Instagram oraz Facebook. Trwa sezon a my wkładamy mnóstwo pracy aby każdy fan skoków był na bieżąco z skokowym światem.

Vivienne

Źródło grafiki: skisprungschanzen, ig:kamilstochofficial

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać