Mistrzostwa Polski Kobiet – Szczyrk (15.02.2020)

Od lewej: Joanna Szwab, Kinga Rajda, Anna Twardosz

Podczas sobotnich zmagań Mistrzostw Polski Kobiet w skokach narciarskich ex-aequo pierwsze miejsce zajęły: 19-letnia reprezentantka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk – Kinga Rajda oraz 22-letnia zawodniczka AZS Zakopane – Joanna Szwab. Zawody zostały rozegrane na obiekcie w Szczyrku, Skalite (HS 104). Na starcie pojawiło się zaledwie 12 skoczkiń, jednak tylko 10 udało się ukończyć zawody. Tytułu najlepszej zawodniczki Polski broniła Joanna Szwab, która w jednoseryjnym konkursie przeprowadzonym w marcu ubiegłego roku na Małej Krokwi (HS72) w Zakopanem zwyciężyła po skoku na 63,5 m.

Po pierwszej serii na czele klasyfikacji, po skoku na 96 m znajdowała się Kinga Rajda, która wyprzedzała o pięć punktów Joannę Szwab (93 m). Trzecie miejsce zajmowała Anna Twardosz (91,5 m). Czołową szóstkę uzupełniały Wiktoria Przybyła (78 m), Nicole Konderla (75,5 m) i Sara Tajner (75 m). W finale ponownie najlepsze okazały się Rajda oraz Szwab, które po skokach odpowiednio na 92 m i 94 m uzyskały 214 punktów i wspólnie stanęły na najwyższym stopniu podium. Brązowy medal zdobyła Anna Twardosz (91 m).
Zawody zostały rozegrane z 14. belki startowej przy pięknej, wiosennej pogodzie.