Zbiór newsów z tygodnia (06-13.02.2020)

przez Stylowo z Telemarkiem

Serdecznie witamy w czwartkowy wieczór! Zapraszamy na cotygodniową dawkę newsów od naszej redakcji.

Brak opłaty za skoki w Rumunii?

Podczas zawodów w Rasnovie w tym sezonie będzie można nabyć darmowe bilety! Komitet organizujący konkursy w debiutanckim kraju poinformował kibiców, że przyjeżdżając w ich progi wykażą się ogromną gościnnością i zapewnią bezpłatne widowisko zimowych, skocznych zmagań.
 
 
 

Brak zawodów FIS Cupu w Libercu!

W tym tygodniu pojawiło się oficjalne ogłoszenie, mówiące o tym, że brak śniegu uniemożliwia Czechom rozegranie zawodów z cyklu FIS Cup w następny weekend. Liberec miał być ostatnim przystankiem na trasie cyklu, który jednak zakończy się wcześniej, w austriackim Villach już pod koniec tego tygodnia!
 
 
 

Marinus Kraus – kiedy możemy spodziewać się powrotu ambitnego Niemca?

W jednej z rozmów z trenerem Rolfem Schilim, której fragment pojawił się w mediach niedawno, możemy przeczytać, że Marinus, który niedawno obchodził swoje 29-te urodziny zamierza powoli, aczkolwiek skutecznie dążyć do powrotu do regularnego skakania. Do tej pory było to niemożliwe przez wiecznie wracające kontuzje kolana, które wciąż daje mu o sobie znać. Czy Kraus stanie na wysokości zadania, które sam sobie wyznaczył? Przekonamy się o tym w ciągu najbliższych miesięcy. 
 
Marinus Kraus (GER)

Finałowy konkurs Pucharu Świata nie będzie tylko dla najlepszej trzydziestki całego cyklu.

 

W tym roku, w porównaniu z poprzednimi latami, wyjątkowo zakończenie sezonu zimowego nie odbędzie się w dobrze znanej wszystkim fanom skoków narciarskich słoweńskiej Planicy, a w norweskim Vikersund. Wiążę się to nie tylko ze zmianą otoczenia dla zawodników, ale również z wprowadzeniem wyjątku, dotyczącego ostatniego konkursu z cyklu. Poprzednie edycje kończyły zmagania, w których udział brała najlepsza trzydziestka PŚ, jednak w tym roku podjęto decyzję o zrobieniu odstępstwa, przez wzgląd na trwający w tym czasie Raw Air. W piątek tradycyjnie z harmonogramem turnieju odbędą się więc kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, który będzie jednocześnie ostatnim w tej kampanii Pucharu Świata. Na starcie pojawi się więc pięćdziesięciu sportowców, którzy przebrną przez rywalizację 13 marca.

 
 

Już za kilka dni zapraszamy na zimowe Mistrzostwa Polski kobiet!

Dla wszystkich kibiców z naszego kraju będzie to zapewne dodatkowa, miła rozrywka na sobotnie popołudnie. Chwilę wolnego czasu warto przeznaczyć na uważne śledzenie wyników z zawodów, które będą rozegrane w Szczyrku, na skoczni o rozmiarze 104 metrów. Do tej pory najczęściej tytuły z Mistrzostw Polski przypadały Annie Twardosz, która w 2018 roku okazała się najlepszą skoczkinią, a rok później wywalczyła wicemistrzostwo kraju. Już o 13:00 rozpocznie się seria próbna, zaraz po niej zaczną się serię konkursowe, a na koniec odbędzie się ceremonia wręczenia medali.

Łukasz Kruczek (POL), Kinga Rajda (POL)
 
Zuzia
 
źródła informacji: własne, skijumping.pl, twitter.com
źródła grafiki: http://www.skisprungschanzen.com, sport.tvp.pl berkutschi.com, skokinarciarskie.pl

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać