Letnie Mistrzostwa Polski Kobiet: Zwycięstwo Pagnier, Karpiel mistrzynią Polski!

Za nami letnie Mistrzostwa Polski Kobiet w Zakopanem na Średniej Krokwi (HS-105m). Na starcie zjawiło się 17 zawodniczek.

Średnia Krokiew (HS-105)

Autorką najdłuższego skoku wśród pań podczas treningu była Joanna Szwab (84,5m). W serii próbnej najlepiej spisała się Julia Clair (97m). Za reprezentantką Francji znalazła się Anna Twardosz (89m) oraz ex aequo Francuzka Josephine Pagnier (88,5m) i Nicole Konderla (88,5m). Serię próbną rozegrano z 26. platformy startowej.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazła się reprezentantka Francji Josephine Pagnier, która poszybowała na 97 metr. Na drugiej pozycji ze stratą 5,5 punktu do pierwszego miejsca uplasowała się Kamila Karpiel (94,5m). Trzecią pozycję zajmowała Nicole Konderla (93m). Tuż za podium sklasyfikowane były Anna Twardosz (88m) oraz Kinga Rajda (86,5m).

Josephine Pagnier

W finałowej serii Francuzka Pagnier przypieczętowała swoje zwycięstwo oddając skok na 100,5 metra. Swoje drugie miejsce utrzymała Kamila Karpiel dzięki próbie na 96 metr i tym samym została mistrzynią kraju. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Julię Clair (100,5m). Czwarte miejsce zajęła srebrna medalistka Mistrzostw Polski – Nicole Konderla (95,5m), a piąte – Kinga Rajda (97m), tym samym zdobywając brązowy medal. Szóstą pozycję zajęła Anna Twardosz (90m).

Kamila Karpiel

źródło informacji: własne, źródło grafiki: Martyna Okrzesik, Instagram/@josephinepagnier,@kamcia_karpiel