Mistrzostwa Polski: Kubacki wygrywa kwalifikacje!

przez Martyna Okrzesik

Po zakończonym treningu mężczyzn, w którym zwycięstwo odniósł Bułgar Vladimir Zografski (o dokładnym przebiegu treningu możecie przeczytać klikając tutaj) nadszedł czas na kwalifikacje do konkursu. Na liście startowej widniały 73 nazwiska, w tym 63 Polaków, 6 Ukraińców, 3 Słowaków i 1 Bułgar. Mistrzostwa odbywają się na Średniej Krokwi w Zakopanem na obiekcie HS105. O godzinie 16:15 rozpoczęto kwalifikacje.

Dawid Kubacki, fot. Agnieszka Krajewska

Kwalifikacje

W efekcie triumfatorem kwalifikacji okazał się Dawid Kubacki, po najdłuższym skoku na 102,5 metra. Kubacki uzyskał notę 150,6 punktu i o zaledwie pól punktu za nim uplasował się Kamil Stoch (100,5m). Trzeci rezultat należał do Bułgara Vladimira Zografskiego (99,5m). Natomiast tuż za czołową trójką uplasował się Paweł Wąsek (98m). Piąty wynik uzyskał Piotr Żyła (100m), a o punkt za nim sklasyfikowany został Tomasz Pilch (99m). W efekcie siódmą lokatę zajął Maciej Kot (97m), a ósmy był Kacper Juroszek (97m). Czołową dziesiątkę zamknęli Stefan Hula (94,5m) oraz Aleksander Zniszczoł (95,5m).

Na starcie nie pojawili się reprezentanci Ukrainy Dmytro Mazurchuk oraz Vitalii Hrebenyuk oraz reprezentant Polski Kamil Waszek.

Start pierwszej serii konkursowej mężczyzn o godzinie 18:00.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać