Mistrzostwa Polski: Zografski najlepszy na treningu!

przez Zuzanna Karwacka

Po zakończeniu międzynarodowych rozgrywek zostało jeszcze parę konkursów na różnych podwórkach krajowych. Jednym z państw, które muszą wyłonić najlepszych wśród swoich reprezentantów jest nasze. Przenosimy się wraz z zawodnikami oraz zawodniczkami do Zakopanego na Mistrzostwa Polski. Jeśli jesteście ciekawi lub nie pamiętacie, jak wyglądały wyniki zimowego czempionatu kraju, serdecznie zapraszamy Was tutaj.

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

Pierwszy trening

Tę część na Średniej Krokwi u Panów i Pań zaplanowano początkowo na 14:45. Następnie zmieniono nieco godzinę i przesunięto partię treningową kobiet o kwadrans. Mężczyźni skakali zaraz po nich, a dokładniej od 15:21. Na starcie pojawiło się 47 skoczków. Warunki pogodowe nie utrudniały przeprowadzenia tych zmagań W taki sposób mogliśmy zacząć Mistrzostwa Polski, a raczej bardzo wstępną ich część.

Zwycięstwo odniósł ostatecznie Vladimir Zografski. Bułgar lądował wtedy na 104 metrze. Za jego plecami uplasował się Szymon Jojko w wyniku skoku na odległość 99.5 metra. Trzecią pozycję uzupełnił wówczas Kacper Tomasiak (99 m). Czołową piątkę wywalczyli również: Krzysztof Kieta (96 m) oraz Miłosz Krzępek (93.5 m). W najlepszą dziesiątkę wpasowali się także: Andrzej Szczechowicz (93.5 m), Łukasz Łukaszczyk (92 m), Jan Galica (91.5 m), Hektor Kapustnik (90.5 m) i Andrii Pylypchuk (87 m).

Warto zaznaczyć, że w treningu nie brali udział najlepsi polscy zawodnicy. Zabrakło zarówno tych z Pucharu Świata, jak i skoczków z niższej rangi.

Zachęcamy jednak do śledzenia kwalifikacji oraz konkursu, który zaplanowany został również na dzisiaj. Ponadto możemy obserwować zmagania Pań, a w dniu jutrzejszym także drużyn.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać