Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Zakopanem: Kamil Stoch Mistrzem Polski!

Przyszedł czas na Zimowe Mistrzostwa Polski, które miały miejsce na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W efekcie na starcie rywalizacji stawiło się 45 zawodników w tym 4 skoczków z Kazachstanu. Aczkolwiek nieobecny na zawodach z powodów zdrowotnych był zdobywca tytułu sprzed roku – Tomasz Pilch. Przypomnijmy sobie jak to było przed rokiem – link.

Wielka Krokiew (HS-140)

Seria próbna rozegrana została z 23 oraz 19 platformy startowej. Kamil Stoch, który ostatecznie zwyciężył oddawał skok z belki numer 17. W efekcie zawodnik KS Eve-nement Zakopane poszybował na odległość 134,5 metra. Tym samym wyprzedził Piotra Żyłę (139m) z WSS Wisła oraz Dawida Kubackiego (134,5m) z TS Wisła Zakopane. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Pawła Wąska (131,5m) z WSS Wisła. Natomiast na piątym miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł (130,5m) z tego samego klubu.

Konkurs

Liderem po pierwszej serii konkursowej został Kamil Stoch (133,5m) z KS Eve-nement. Natomiast drugą pozycję zajął Paweł Wąsek z WSS Wisła po skoku na 137 metrów. Na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Stękała (137m) z AZS Zakopane. Czwarta pozycja należała do reprezentanta LKS Klimczoka Bystra – Jakuba Wolnego (136,5m). Piąty był Stefan Hula (135m) z KS Eve-nement Zakopane.

Ostatecznie Mistrzostwa Polski Mężczyzn zwyciężył Kamil Stoch (137,5m). Natomiast srebrny medal powędrował do Piotra Żyły (141m). Brązowym medalistą został Paweł Wąsek (134m). Tuż za podium uplasował się Andrzej Stękała (133,5m). Piąta lokata należała do Dawida Kubackiego (132m).