MMO w Szczyrku: Konderla i Juroszek triumfatorami!

przez Martyna Okrzesik

W sobotę 6 sierpnia w Szczyrku na kompleksie skoczni „Skalite” odbył się Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków. Rywalizacja została rozegrana na obiekcie HS104 w dwóch kategoriach – Kobiety Open i Mężczyźni Open. Zmagania te mieliśmy okazję śledzić spod samej skoczni! Niestety, pogodna nie sprzyjała zawodom, ponieważ padał deszcz oraz wiał silny wiatr, w wyniku czego zawodnicy i zawodniczki musieli często opuszczać belkę startową.

Kompleks skoczni „Skalite”, fot. Martyna Okrzesik

Kobiety

Triumfatorką wśród kobiet okazała się członkini kadry narodowej – Nicole Konderla z AZS AWF Katowice po skokach na 93 oraz 78,5 metra. Drugą lokatę zajęła reprezentantka Słowacji – Tamara Mesikova po próbach na 88 i 73 metr. Podium uzupełniła podopieczna Jakuba Kota – Pola Bełtowska (83,5 i 76,5m) z AZS Zakopane, przegrywając z Mesikovą o zaledwie punkt.

Wyniki zawodów w kategorii Kobiety Open
Tamara Mesikova, Nicole Konderla, Pola Bełtowska, fot. Martyna Okrzesik
Nicole Konderla, fot. Martyna Okrzesik

Mężczyźni

Następnie nadszedł czas na rywalizację mężyczyzn. Na starcie stawiło się dwudziestu ośmiu zawodników. Wśród nich mogliśmy zobaczyć podopiecznych Macieja Maciusiaka z kadr B oraz zawodników z kadry młodzieżowej. W efekcie najlepszy okazał się Kacper Juroszek z WSS Wisła. Juroszek dwukrotnie osiągnął odległość 99 metrów, co przyczyniło się do pewnej wygranej. Oprócz tego 3,3 punktu za Juroszkiem uplasował się zawodnik z LKS Poroniec Poronin Klemens Joniak, który uzyskał 99,5 oraz 95 metrów. Trzeci wynik uzyskał Marcin Wróbel (96,5 i 97) z AZS Zakopane.

Kacper Juroszek, fot. Martyna Okrzesik
Klemens Joniak, Kacper Juroszek, Marcin Wróbel, fot. Martyna Okrzesik

Zaledwie 0,2 punktu za podium uplasował się zawodnik WSS Wisła – Tomasz Pilch (99,5 i 95m). Natomiast tuż za nim uplasował się członek tego samego klubu – Wiktor Szozda (95,5 i 95m).

TOP 10 zawodów w kategorii Mężczyźni Open

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook. Dodatkowo na naszym profilu na Instagramie możecie obejrzeć relację z Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków oraz wielu innych zawodów i ciekawych miejsc!

źródło informacji&grafiki: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać