MŚ w Planicy: Loutitt ze złotem!

przez Zuzanna Karwacka

W środę rywalizację na dużej skoczni rozpoczęli Panowie, którzy mieli na ten dzień zaplanowane trenigi. O ich rezultatach możecie przeczytać tutaj. Niedługo po ich zakończeniu wystartowały zmagania kobiet w serii próbnej, a następnie w konkursie indywidualnym. Kto zakończył konkurencję ze złotem, a które z Pań sięgnęły po pozostałe medale? Co zaprezentowały przedstawicielki naszego kraju? Zapraszamy do lektury!

Planica, Srednja skakalnica K95 HS102
fot. Maksim Bartolj

Seria próbna

Wiatr pozwolił zawodniczkom na przeprowadzenie tej części z dwóch róznych poziomów belek – 18. oraz 19. Udział wzięły wszystkie zgłoszone skoczkinie.

Najlepszą okazała się Ema Klinec. Słowenka nie uzyskała najlepszej odległości, jednak skrócony rozbieg umożliwił jej 118-metrowej próbie na wysunięcie się przed reprezentantkę Norwegii. Thea Minyan Bjoerseth skoczyła bowiem 5 metrów dalej od rywalki. Na trzecim miejscu sklasyfikowano natomiast Evę Pinkelnig (119 m).

Wśród czołowej piątki znalazły się także: Nozomi Maruyama (122 m) oraz Alexandria Loutitt (122 m).

Warto zaznaczyć, że w pierwszej siódemce znalazły się rownież: Yuki Ito czy Julia Muehlbacher. Obydwie z rezultatem 118 metrów. Dziesiątkę uzupełniły ponadto: Abigail Strate (118 m), Anna Odine Stroem (116.5 m) i Katharina Althaus (116.5 m).

Poza pierwszą dziesiątkę wypadła natomiast triumfatorka wczorajszych treningów – Nika Kriznar (118 m).

Wyniki Polek:
34. Nicole Konderla – 100 m
36. Kinga Rajda – 101 m

Pierwsza seria konkursowa

Ta cześć walki o medale rozpoczęła się punktualnie o 17:30. Panie miały okazję startować z trzech platform – 17, 18. i 19.

Liderką na półmetku była Maren Lundby ex aequo z Alexandrią Loutitt. Norweżka uzyskała 139.5 metra, podczas gdy Kanadyjka lądowała 5 metrów bliżej. Natomiast druga z nich ruszała z jednego poziomu belki niżej. Brązową lokatę okupowała wówczas Katharina Althaus (120.5 m).

Za czołową trójką znalazły się: Nozomi Maruyama (129 m) oraz Anna Odine Stroem (121 m).

Najlepszą wśród Austriaczek bez zaskoczenia była Eva Pinkelnig. Wywalczyła ona bowiem 6. rezlutat – przy odległości 121 metrów. O niecałe 6 punktów wyprzedzała ona swoją rodaczkę – Maritę Kramer (126.5 m).

W czołowej dziesiątce odszukać można było również takie nazwiska jak: Josephine Pagnier (128 m), Thea Minyan Bjoerseth (124 m) czy Yuki Ito (116 m).

Druga seria konkursowa

Ze złotem skończyła ostatecznie Alexandria Loutitt, która w finałowej serii zaprezentowała skok na 134.5 metra. Srebrny krążek przypadł natomiast, powracającej do wąskiego topu Maren Lundby (133 m). Ostatnim medalem zadowolić musiała się zaś Katharina Althaus (128 m), dla której to czwarty krążek na tych mistrzostwach!

Podczas konkursu nasza reprzentantka Kinga Rajda zaprezentowała bardzo dobre dwa skoki na 115 oraz 118.5 metra, co zapewniło jej 23. lokatę. Zawodniczka najpierw za pomocą wymownych napisów na rękawiczkach, pokazanych w stronę kamery, a później w wywiadzie potwierdziła jednak, że będzie to jej ostatni sezon w karierze!

Nicole Konderla nie zakwalifikowała się do drugiej serii, gdyż uzyskała w swojej próbie 102.5 metra.

TOP 10 konkursu indywidualnego Pań w Planicy

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać