Ursa Bogataj: ,,Potrzebuję teraz trochę czasu dla siebie”

przez Martyna Okrzesik

Ursa Bogataj podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 w Planicy ogłosiła, że tymczasowo zawiesza swoją karierę sportową. Początkiem roku reprezentantka Słowenii kontuzji lewego kolana, co w rezultacie wykluczyło ją z dalszych startów w sezonie 2022/23.

źródło: Instagram/@ursabogataj

Kontuzja

Przypomnijmy, że początkiem roku 2023 podczas Turnieju Sylwestrowego w Ljubnie złota medalistka olimpijska doznała urazu. Po skoku na 89.5 metra Słowenka złapała się za swoje lewe kolano. Wówczas zawodniczka została przewieziona do szpitala. W rezultacie okazało się, że Bogataj uszkodziła boczne i przednie więzadła krzyżowe w lewym kolanie. W efekcie oznaczało to koniec sezonu 2022/23 dla reprezentantki Słowenii. Podobnego urazu doznała już już w 2019 roku Bloudkovej Velikance w Planicy, po czym musiała przejść operację, co skreśliło ją ze startów na ponad siedem miesięcy.

– ,,W przypadku Ursy jest to uraz lewego kolana. Więc to nie to samo, co kontuzja, której doznała dwa lata temu, kiedy z powodzeniem wróciła. Musiała lądować z bardzo wysoka i jej kolano nie wytrzymało. – komentował wówczas trener Zoran Zupancic.

źródło: Instagram/@ursabogataj

„Jedną z opcji jest zakończenie kariery.

Podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 w Planicy zawodniczka poinformowała, że zawiesza swoją karierę sportową. Wyznała, że obecnie potrzebuje odpoczynku i musi przemyśleć pewne sprawy.

– ,,Mam zerwane więzadło krzyżowe. Nie potrafię powiedzieć, kiedy wrócę do skoków narciarskich. Potrzebuję teraz trochę czasu dla siebie, żeby wszystko przemyśleć i zważyć, ale potem zobaczę” – wyznaje Ursa Bogataj.

Zawodniczka nie wyklucza także definitywnego zakończenia kariery sportowej.

– „Jedną z opcji jest zakończenie kariery. Potrzebuję trochę czasu dla siebie, mam świadomość, że będę musiała podjąć decyzję” – mówi Słowenka.

Osiągnięcia Słowenki

Do największych osiągnięć Słowenki należy złoty medal igrzysk olimpijskich, wywalczony w 2022 roku w chińskim Zhangjiakou. W rezultacie Bogataj poszybowała na 108 oraz 100 metr na obiekcie HS106. Wówczas podium uzupełniły Niemka Katharina Althaus oraz Słowenka Nika Kriznar. Dodatkowo razem z Niką Kriznar, Peterem Prevcem i Timim Zajcem wywalczyła złoty medal w konkursie drużyn mieszanych.

źródło: Instagram/@ursabogataj

W dorobku Bogataj znajdziemy także drużynowy srebrny medal mistrzostw świata z 2021 z Oberstdorfu. Sezon 2021/2022 zakończyła na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu. Natomiast na podium Pucharu Świata Bogataj stała aż 14 razy, z czego trzy razy triumfowała.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło: własne, rtvslo.si

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać