MŚJ w Oberwiesenthal: Konkurs drużyn mieszanych dla Austrii!

przez Stylowo z Telemarkiem

W ostatni dzień rywalizacji podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal (Niemcy) został zaplanowany konkurs drużynowy drużyn mieszanych, tzw. mixt. Tym samym, była to ostatnia okazja do zgarnięcia medali. Kogo spotkał ten zaszczyt? Tego dowiecie się w tym poście, serdecznie zapraszamy do dalszego czytania!

Fichtelbergschanze

Niedzielne zmagania zawodników rozpoczęły się serią próbną o godzinie 14:00. Wówczas najlepsza okazała się reprezentacja Austrii w składzie: Lisa Eder, Marco Woergoetter, Marita Kramer oraz Peter Resinger.

Godzinę później zaczął się główny konkurs. Na jego starcie stanęło aż 15 ekip!
Po pierwszej serii na pierwszym miejscu znajdowała się Norwegia w składzie: Eirin Maria Kvandal, Bendik Jakobsen Heggli, Thea Minyan Bjoerseth i Sander Vossan Eriksen. Wyprzedzili oni drugą Austrię o 22 punkty. Za reprezentacją Austrii uplasowała się Słowenia (Jerneja Brecl, Jan Bombek, Katra Komar oraz Mark Hafnar) tracąc do najwyższego stopnia podium aż 40,7 punktów!
Polscy zawodnicy w składzie: Kamila Karpiel, Adam Niżnik, Kinga Rajda oraz Tomasz Pilch, po pierwszej serii znaleźli się na 6. miejscu, otrzymując awans do serii finałowej.
Dużym rozczarowaniem było 7. miejsce Niemiec (Pia Lilian Kuebler, Philipp Raimund, Selina Freitag i Luca Roth), którzy byli jednymi z faworytów tej rywalizacji.

W drugiej serii finalnie po złoto sięgnęła reprezentacja Austrii! Srebro zdobyli zawodnicy z Norwegii, którzy stracili do Austrii zaledwie 1,6 punkta! Podium uzupełniła drużyna słoweńska, z ogromną stratą do pierwszego miejsca, aż 37,3 punktów.

Reprezentacja Polski ostatecznie zajęła 7. miejsce.
Niemcy zakończyli konkurs na pechowym, 4. miejscu.

Od lewej: Lisa Eder, Marita Kramer, Marco Woergoetter, Peter Resinger (AUT)

Tym samym rywalizacja podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal dobiegła końca. Relację z każdego dnia zmagań znajdziecie na naszej stronie.

Kolejne Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w lutym 2021 roku w Zakopanem!

Dominika

Źródło informacji: własne
Źródło grafiki: Instagram/evymeis, the_jumper_marco
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać