MŚJ w Oberwiesenthal: Marita Kramer ze złotem, Kinga Rajda 8!

przez Stylowo z Telemarkiem

Kilka dni temu rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. Są to najważniejsze zawody całego sezonu, na które z niecierpliwością wyczekiwały wszystkie zawodniczki. Chcecie się dowiedzieć kto królował na Fichtelbergschanze (HS 105). Zapraszamy do dalszego czytania!

Fichtelbergschanze
Zmagania kobiet rozpoczęły się 03.03.2020r. o godzinie 15:30. Tego dnia odbył się trening, podczas którego najlepszą okazała się reprezentantka Austrii – Marita Kramer, która od początku była główną faworytką do zdobycia złotego medalu. 18-letnia zawodniczka oddała skok na 107 m!
Kolejny trening, który zaplanowano na środę (04.03.2020r.), rozpoczęto także o godzinie 15:30. Powód do szczęścia miała Marita Kramer (96 m), która ponownie okazała się najlepsza.

Po dwóch sesjach treningowych nadszedł czas na czwartkową rywalizację indywidualną. Pierwszą serię rozpoczęto o godzinie 15:00. Na jej starcie stanęło 61 zawodniczek. Pierwsze miejsce zajmowała Marita Kramer, która skoczyła na 99 m i wyprzedziła drugą Theę Minyan Bjoerseth (103 m) o zaledwie 2,9 punktów. Trzecie miejsce przypadło reprezentantce Słowenii – Katrze Komar (94 m). Do pierwszej Kramer traciła ona 13,6 punktów. Najlepsza z polskich zawodniczek – Kinga Rajda (83,5 m) uplasowała się na 14. miejscu.

Po walce w serii finałowej, złotym medalem mogła się cieszyć Austriaczka – Marita Kramer, która oddała skok na 101 m. Srebrny medal zdobyła zawodniczka z Norwegii – Thea Minya Bjoerseth (90 m), jej strata do pierwszego miejsca wyniosła 25,4 punktów. Podium uzupełniła Włoszka – Lara Malsiner (93,5 m; 100 m), ze stratą do Kramer wynoszącą 27 punktów.
Cieszyć możemy się z 8. miejsca Kingi Rajdy (100 m)! Dwie pozostałe polskie skoczkinie: Anna Twardosz (81,5 m, 86,5 m) oraz Nicole Konderla (82 m, 78 m) zajęły odpowiednio 25. oraz 29. miejsce.

Od lewej: Thea Minyan Bjoerseth (NOR), Marita Kramer (AUT), Lara Malsiner (ITA)