MŚJ w Planicy: Josie Johnson najdalej na treningach

przez Stylowo z Telemarkiem

Po zakończonym wczorajszym konkursie indywidualnym kobiet, w ramach Mistrzostw Świata Juniorów, przyszedł czas na trening przed zmaganiami drużynowymi. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie najlepsza okazała się Amerykanka Josie Johnson. Na starcie nie pojawiły się reprezentantki Polski. Zabrakło także tegorocznej mistrzyni Tiny Erzar i wicemistrzyni Julii Muehlbacher.

Josie Johnson fot. USA Nordic

Pierwszy trening

W czwartkowe popołudnie, tuż po skokach do kombinacji norweskiej, ruszyła seria treningowa kobiet. Pierwsza zawodniczka zasiadła na belce punktualnie o 14:00.

W pierwszej rundzie najdalej poszybowała Josie Johnson (98 m), druga okazała się natomiast Japonka Kurumi Ichinohe, która po skoku na 94. metr straciła do zwyciężczyni 6,2 punktu.

Tak jak wczoraj, finiszowała reprezentantka gospodarzy Taja Bodlaj, która po 89,5 metrowym skoku i największej w stawce rekompensacie za tylny wiatr, uplasowała się na trzeciej pozycji. Za koleżanką z reprezentacji, znalazły się kolejne Słowenki, Jerica Jesenko (91 m) była czwarta, a Ursa Vidmar (88,5 m) piąta.

Szóste miejsce przypadło ex aequo Szwajcarce Sinie Arnet (91 m) i Norweżce Ingvild Synnoeve Midtskogen (88,5 m). Na 8. miejscu sklasyfikowano kolejną ze Słowenek – Ajdę Kosnjek (87,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełniły Niemka Anna- Fay Scharfenberg (87 m) i Włoszka Noelia Vuerich (90 m).

Na starcie zabrakło reprezentantek Polski. Nie pojawiło się także 16 innych zawodniczek, z takich krajów jak: Rumunia, Ukraina, Norwegia, Austria, Niemcy, Słowenia i Czechy. Ze swoich skoków zrezygnowały między innymi wczorajsza mistrzyni Tina Erzar i wicemistrzyni Julia Muehlbacher.

Pierwszy trening rozegrano z 20. i 19. platformy startowej.

ZOBACZ TEŻ: MŚJ W PLANICY: TINA ERZAR ZŁOTĄ MEDALISTKĄ!

Drugi trening

Tuż po zakończeniu pierwszej rundy treningowej, ruszyła kolejna. Ponownie równych sobie nie miała Amerykanka Josie Johnson, która po skoku na odległość 96,5 metra, o 4,2 punktu wyprzedziła drugą Jericę Jesenko (94,5 m). Trzecią lokatę ponownie udało się uzyskać wczorajszej brązowej medalistce – Taji Bodlaj (94 m). Słowenka straciła zaledwie 0,3 punktu do koleżanki z reprezentacji.

Czwarte i piąte miejsce przypadło kolejno Japonce Yuzuki Sato (89 m) i Norweżce Ingvild Synnoeve Midtskogen (93 m). Na szóstej pozycji sklasyfikowana została Anna-Fay Scharfenberg (88,5 m). Tuż za jej plecami znalazła się Japonka Riko Iwasaki (89 m).

Zarówno ósme jak i dziesiąte miejsce zostało podzielone ex aequo przez dwie zawodniczki. Ósmą lokatę objęły Szwajcarka Emely Torazza (90,5 m) i Francuzka Lilou Zepchi (87 m), natomiast czołową dziesiątkę zamknęły Słowenka Ursa Vidmar oraz Włoszka Martina Zanitzer, obie uzyskały odległość 89,5 metra.

Ponownie na starcie nie mieliśmy okazji oglądać reprezentantek Polski i wczorajszych czołowych dwóch zawodniczek – Tiny Erzar i Julii Muehlbacher.

Trening w całości przeprowadzono z 21. belki.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI TRENINGU

Już dzisiaj o godzinie 17:00 swój czempionat rozpoczną panowie, konkurs zostanie poprzedzony serią próbną o 15:30. Jutro w dalszym ciągu będziemy mieli okazję oglądać zawodniczki, tym razem rywalizujące w konkursie drużynowym (start także o 17:00)

ZOBACZ TEŻ: BLOUDKOVA VELIKANKA – PLANICA, SŁOWENIA

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać