MŚJ w Whistler: Japonki ze złotem!

przez Stylowo z Telemarkiem

W konkursie drużynowym kobiet na Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler złoty medal wywalczyły Japonki. Jakie ekipy zdobyły brązowy i srebrny medal? Zapraszamy do przeczytania!

Nika Prevc, fot. Dominika Śmiech

Seria próbna

Przed konkursem w serii próbnej najlepsza okazała się Słowenka Nika Prevc, która z 21. belki skoczyła 94 metry. W rezultacie drugi wynik uzyskała Japonka Kurumi Ichinohe (92m). Natomiast trzecia była Amerykanka Josie Johnson (88m). Polki wypadły następująco:
16. Pola Bełtowska – 72,5m
18. Natalia Słowik – 74m
29. Wiktoria Przybyła – 65,5mw.
30. Sara Tajner – 58,5m

Konkurs (pierwsza seria)

W rezultacie w pierwszej serii konkursu konkurs otwierała Finka Sofii Mattila 70 metrów. Kolejna była Sara Tajner, która skoczyła 60,5 metra co uplasowało nasz zespół tuż za Finlandią na ostatniej pozycji. W kolejnych grupach sytuacja jednak wyglądała z goła inaczej i to Polki zaczęły punktować Finki. Ostatecznie Polki uzyskały rezultat 216.5 punktu, ostatnia Finlandia 184 pkt odpadła po pierwszej serii rywalizacji.

Wyniki Polek indywidualnie:
2.1 Sara Tajner 60,5m = 43.7pkt
2.2 Wiktoria Przybyła 62,5m = 47.4pkt
2.3 Natalia Słowik 69m = 69.9pkt
2.4 Pola Bełtowska 66,5m = 55.5pkt

Na prowadzeniu znalazły się ekipy Japonii, Słowenii i Niemiec. Najlepiej spisały się w pierwszej serii indywidualnie Nika Prevc (84,5m) ze Słowenii, Japonka Nagomi Nakayama (86m) oraz Ajda Kosnjek (85,5m).

Konkurs (druga seria)

W drugiej serii warunki były o wiele lepsze, co sprzyjało lepszym skokom. Już w pierwszej grupie Japonka Nakayama skoczyła 92 metry i dołożyła 105,7 punktu do rezultatu drużyny. Jednak Ajda Konsjek odpowiedziała bardzo dobrym, 94,5 metrowym skokiem. W kolejnych grupach Japonki i Słowenki miały wyraźnie gorsze zawodniczki. W Japonii Yuzuki Sato poprawiła się o 6 metrów względem pierwszej serii (82m i 86m), kiedy to Nika Vetrih skoczyła 87 i 87,5 metra. Natomiast u Słowenek wyraźnie najsłabszą była Taja Bodlaj, ponieważ w obu seriach skoczyła tylko 74 i 79 metry.

W ostatnich grupach Słowenka Nika Prevc oddała skok na 97,5 metr, co było najlepszą odległością w całym konkursie. Jej wynik dał Słowenką pewne srebro. Tuż za nimi znalazły się Niemki, które z dużą pewnością stały na najniższy stopniu podium. Po zwycięstwo zaś sięgnęły najrówniejsze w konkursie Japonki, dla których przybiciem złota był skok Ringo Miyajimi.


Polki zajęły ostatnie ósme miejsce, a nasze reprezentantki spisały się następująco:

Wycinek protokołu z wynikami Polek

Natomiast tuż za podium znalazła się reprezentacja Norwegii, a brak medalu tłumaczyć w tym przypadku można brakiem silnej liderki. Piąte miejsce zajęły Włoszki, szóste Austria i siódme Stany Zjednoczone.

Końcowe wyniki drużyn
0 komentarzy
0

Może ci się spodobać