Puchar Świata w Willingen: Yuki Ito zwycięża, w pełni japońskie podium!

przez Małgosia Mikulska

To już trzeci i ostatni dzień rywalizacji pań na Mühlenkopfcshanze w niemieckim Willingen. Zarówno we wczorajszym konkursie, jak i w piątkowym prologu najlepiej poradziła sobie Katharina Althaus. Czy dzisiaj także uda się jej sięgnąć po zwycięstwo? Kto stanie na podium? Zapraszamy do lektury!

Mühlenkopfschanze, Willingen, Niemcy
fot. http://www.skisprungschanzen.com/

Prolog

Prolog przed drugim konkursem indywidualnym pań zaplanowany był na godzinę 10:30. Decyzją jury, z przyczyn technicznych został on jednak odwołany.

Pierwsza seria konkursowa

Panie rozpoczęły konkurs o godzinie 11:45 z 22. belki. W pierwszej serii wystąpiło 35 zawodniczek z 12 państw. Niestety pogoda na Mühlenkopfschanze była dość kłopotliwa, ze względu na mgłę i padający deszcz ze śniegiem. Z tego powodu dwie zawodniczki upadły na zeskok. Katra Komar wylądowała na 117 m, jednak nie utrzymała równowagi już poza linią oceny skoku. Kilka minut później Jenny Rautionaho skoczyła 128,5 m, jednak zaliczyła groźnie wyglądający upadek. Przez kilka minut leżała na zeskoku, po czym została zniesiona na noszach przez służby medyczne. Wypadek ten spowodował długą przerwę w rozgrywaniu konkursu.

Ostatecznie po pierwszej serii liderką była Yuki Ito, która z belki 20. skoczyła na odległość 137 m. Na drugiej lokacie uplasowała się jej rodaczka Sara Takanasi. Skoczyła 137,5 m, jednak miała problemy w czasie odjazdu po lądowaniu. Na trzecim miejscu po pierwszej części konkursu była Kanadyjka Abigail Strate (134,5 m).

Ze względu na nieprawidłowy kombinezon zdyskwalifikowana została reprezentantka Słowenii Maja Vtic.

Druga seria konkursowa

Finałowa seria rozpoczęła się o godzinie12:48. Niestety na jej starcie, z powodu upadku, nie pojawiła się Jenny Rautionaho. Rozbieg ustawiono na 19. poziomie i udało się go utrzymać na tym samym poziomie dla wszystkich zawodniczek.

W tej serii mogliśmy oglądać zdecydowaną dominację Japonek. Wszystkie trzy miejsca na podium zajęły reprezentantki tego kraju! Zwyciężyła Yuki Ito skacząc na odległość 135,5 m. Tuż za nią, uplasowała się Nozomi Maruyama (136,5 m), dla której jest to pierwsze miejsce na podium w karierze. Trzecie miejsce natomiast przypadło Sarze Takanashi (133 m).

Ponadto czołową dziesiątkę uzupełniły:

4. Abigail Strate 127,5 m
5. Chiara Kreuzer 124,5 m
6. Ema Klinec 128,5 m
7. Selina Freitag 121 m
8. Katharina Althaus 118 m
9. Josephine Pagnier 120,5 m
10. Yuka Seto 121,5 m

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać