MŚJ w Whistler: Palosaari i Embacher najlepsi na treningach!

przez Martyna Okrzesik

Nadszedł czas na drugi dzień treningowy w Whistler. Zawodnicy rywalizują na skoczni Whistler Olympic Park Ski Jumps (HS104). To ostatnie treningi przed konkursem indywidualnym. W rezultacie najlepsi okazali się Fin Vilho Palosaari oraz Austriak Stephan Embacher. Dodatkowo po raz kolejny w czołówce uplasowali się reprezentanci Polski – Jan Habdas oraz Kacper Tomasiak.

Stephan Embacher, fot. Zosia Hunkiewicz

Zobacz też MŚJ W WHISTLER: PALOSAARI NAJLEPSZY NA TRENINGACH!

Pierwszy trening

W pierwszym z treningów pewny triumf wywalczył jeden z głównych faworytów do złota – Vilho Palosaari. Fin poszybował na odległość 104,5 metra, co pozwoliło mu na pewne wyprzedzenie Stephana Embachera. Młody Austriak oddał skok na 98,5 metra. Na kolejnych dwóch pozycjach uplasowali się reprezentanci Polski – Kacper Tomasiak (97,5 m) oraz Jan Habdas (99,5 m). W czołowej piątce znalazł się także Słoweniec Gorazd Zavrsnik (96,5 m).

Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Julijan Smid (95 m) z Austrii, który o zaledwie jedną dziesiątą wyprzedził Japończyka Asahi Sakano (97 m). Na ósmej pozycji uplasował się najlepszy ze Szwajcarów – Remo Imhof (94,5 m). Czołową dziesiątkę zamykali Amerykanin Erik Belshaw (97,5 m) oraz Austriak Jonas Schuster (94,5 m).

Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, to dwunastą pozycję zajął Klemens Joniak (96 m). Natomiast Wiktor Szozda (93 m) i Marcin Wróbel (92,5 m) zostali sklasyfikowani na kolejno dwudziestej i dwudziestej pierwszej lokacie.

Dodatkowo nie wystartował Kanadyjczyk Mitchell Penning. W rezultacie pierwszy trening przeprowadzono w całości z 12. platformy startowej.

Drugi trening

Jeśli chodzi o drugi trening, to najlepszy okazał się triumfator konkursu indywidualnego podczas EYOF – Stephan Embacher. Młody Austriak oddał najdłuższy skok wynoszący 105,5 metra. Na drugiej pozycji uplasował się jego rodak – Julijan Smid, który oddał skok na setny metr. Natomiast tym razem najlepszym z biało-czerwonych okazał się Jan Habdas. 19-latek poszybował na odległość 99,5 metra. Eq aequo z Habdasem na trzeciej pozycji uplasował się Słoweniec Rok Masle (98,5 m). Miejsce w czołowej piątce wywalczył także Jonas Schuster (98 m).

Jan Habdas, fot. Vivienne Stycz

Szósty rezultat, ze stratą zaledwie jednej dziesiątej do Schustera, uzyskał Erik Belshaw (98 m). Na siódmej lokacie sklasyfikowany został Gorazd Zavrsnik. Słoweniec oddał skok na 96,5 metra. Tym samym wyprzedził ósmego Louisa Obersteinera (96,5 m) o pięć dziesiątych punktu.

Lekkim zaskoczeniem okazała się dopiero dziewiąta pozycja Vilho Palosaariego, który wygrał wszystkie poprzednie sesje treningowe. W rezultacie Fin oddał skok na 96,5 metra. Dodajmy, że Palosaari, na prośbę trenera, oddawał skok z belki numer 8. Czołową dziesiątkę, z 0.2 punktu straty do Fina, zamykał Szwajcar Remo Imhof (97 m).

Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, to Klemens Joniak (93 m) oraz Marcin Wróbel (96 m) uplasowali się na kolejno czternastej i piętnastej pozycji.

Kolejnym zaskoczeniem okazał się występ Kacpra Tomasiaka, który po skoku na 93,5 metra, zajmował dopiero 24. lokatę. Przypomnijmy, że we wszystkich poprzednich seriach 16-latek plasował się w czołowej czwórce.

Po raz kolejny na starcie zabrakło Mitchella Penninga. Dodatkowo ze startu zrezygnowali Wiktor Szozda oraz Słoweniec Taj Ekart. Drugi trening został przeprowadzony z 11. oraz 10. platformy startowej.

Zobacz też MŚJ W WHISTLER: PRZEDSTAWIENIE SKŁADÓW ORAZ ZAPOZNANIE Z PLANEM ZAWODÓW

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać