MŚJ w Whistler: Palosaari najlepszy na treningach!

przez Zuzanna Karwacka

Po treningach Pań, o których możecie przeczytać tutaj, rozpoczęto sesję mężczyzn. Jak zaprezentowali się faworyci? Co pokazał Jan Habdas oraz reszta naszych reprezentantów? Serdecznie zapraszamy do dalszej części wpisu!

Whistler Olympic Park Ski Jumps, fot. Maksim Bartolj

Pierwszy trening

Ta część zaczęła się o 23 i potrwała 43 minuty. Skoczkowie startowali z 10, 11, 12. oraz 13. belki.

Najlepszym podczas tej partii okazał się jeden z faworytów do złota – Vilho Palosaari, który lądował na 105 metrze. Pozostali dwaj zawodnicy na podium mogli jednak stanowić pewnego rodzaju zaskoczenie. Byli to bowiem Kacper Tomasiak (103 m) oraz Remo Imhof (98 m). Tuż za czołową trójką uplasował się Jan Habdas (99 m). W najlepszej dziesiątce znalazł się także między innymi, niedawny indywidualny złoty medalista EYOF – Stephan Embacher (5. miejsce, 99 m).

Dość niespodziewanie najlepszym ze Słoweńców nie był tym razem dotychczas uznawany za głównego kandydata do medalu – Rok Masle, a Taj Ekart (99 m) sklasyfikowany na 10. pozycji.

Na 14. lokacie zaś można odnaleźć nazwisko najwyższego wyniku wśród niemieckiej reprezentacji, należącego do Sebastiana Schwarza (97.5 m).

Wszyscy poza Kazachem Magzhanem Amankieldulym mierzyli się podczas swoich prób z wiatrem, raczej wiejącym pod narty.

Pozostali Polacy spisali się następująco:
7. Marcin Wróbel – 95 m
11. Klemens Joniak – 94.5 m
25. Wiktor Szozda – 91.5 m

TOP 10 pierwszego treningu

Drugi trening

Ta część rozpoczęła się bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej. Tym razem zawodnikom również towarzyszył sprzyjający wiatr.

Pierwsze miesjce wywalczył ostatecznie Vilho Palosaari (100.5 m). Pozostałe miejsca na podium uzupełnili Jonas Schuster (98 m) oraz Remo Imhof (97 m). Ponownie świetny rezultat pokazał Kacper Tomasiak, lądując tuż za podium z odległością 97 metrów.

Należy zaznaczyć, że do czołowej dziesiątki tym razem wpisał się zdecydowanie najlepszy z Norwegów – Johannes Aardal (8. miejsce, 95.5 m).

Wiele osób wskazywało Danila Vassilyeva jako faworyta do wysokich lokat. Na treningach zaprezentował on jednak dość średnie skoki. W drugiej części było to 91.5 metra, które zapewniło mu 16. pozycję między Johannesem Polzem (91.5 m) z Austrii oraz Yanickiem Wasserem (90.5 m) ze Szwajcarii.

Wyniki pozostałych Polaków:
7. Klemens Joniak – 95 m
10. Jan Habdas – 94 m
18. Marcin Wróbel – 90.5 m
21. Wiktor Szozda – 90.5 m

TOP 10 drugiego treningu

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać