MŚJ w Zakopanem: Nika Prevc ponownie najlepsza

przez Stylowo z Telemarkiem

Wczoraj odbyły się pierwsze treningi pań na Średniej Krokwi (HS105), w których triumfowała Słowenka, Nika Prevc. Relację z wtorkowych treningów możecie przeczytać tutaj, jak i również zapoznać się z planem zawodów.

Pierwsza sesja treningowa

Pierwszy trening w Zakopanem zakończył się triumfem Niki Prevc, która uzyskała rezultat 100,5 metra. Tuż za Niką uplasowała się również Słowenka – Jerneja Repnic Zupancic (98 m). Trzeci rezultat uzyskała Francuzka, Emma Chervet (99 m).

Reprezentantki Polski uzyskały poszczególne rezultaty:
– Paulina Cieślar – 67,5 m
– Sara Tajner – 77 m
– Pola Bełtowska – 72 m

Pierwszy trening został przeprowadzony z 25., 24., jak i 22. belki startowej. Podczas rywalizacji towarzyszył skoczkiniom wiatr pod narty, z czego w rezultacie doszło do małych opóźnień. Polki, Zuzanna Rapacz oraz Natalia Słowik nie wystartowały w pierwszej sesji.

Druga sesja treningowa

Drugi trening ponownie zakończył się zwycięstwem Niki Prevc, która skoczyła poza rozmiar skoczni. Słowenka uzyskała rezultat 102 metrów. Drugą lokatę zajęła Jerneja Repnic Zupancic (94,5 m), a trzecią Julia Muehlbacher (91,5 m).

W drugim treningu Polki skoczyły następująco:
– Paulina Cieślar – 69 m
– Sara Tajner – 71,5 m
– Pola Bełtowska – 74 m

Warunki tym razem sprzyjały i sprawnie przeprowadzono drugi trening. Przez całą serię zawodniczki skakały z 24. belki. W drugim treningu nie wystartowała czwórka skoczkiń – Zuzanna Rapacz, Natalia Słowik, Tetiana Pylypchuk i Asia Marcato.

Na zakończenie zapraszamy na naszego Twittera, gdzie dowiecie się więcej o zawodach na Mistrzostwach Świata Juniorów! Nasze inne social media: Instagram i Facebook.

Źródło informacji & grafiki: własne; COS OPO Zakopane

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać